Wszywka alkoholowa Esperal Łódź

Leczenie alkoholizmu nie może trwać krótko, jeżeli skupiamy się na bezpieczeństwie i skuteczności. Aby cieszyć się pełnią zdrowia wymagane jest odbycie kilku sesji terapeutycznych. Nawet w momencie przerwania ciągów alkoholowych, a także pozostanie w abstynencji przez następne tygodnie nie daje gwarancji na pożegnanie z uzależnieniem. W celu osiągnięcia sukcesu na polu walko o zdrowie, wymagana jest kompleksowa współpraca osoby z chorobą alkoholową z jego terapeutami, prowadzona wielotorowo. Wykorzystanie wszelkich możliwości oraz metod, zastosowanie się do wszelkich zaleceń terapeutycznych skutecznie wspiera dążenie do zerwania z nałogiem. Warto rozważyć również leczenie farmakologiczne z użyciem terapii awersyjnej wszywki alkoholowej Esperal.

Disulfiram

Disulfiram jest substancją aktywną leku Esperal Łódź. Jest to chemiczny związek organiczny działający jako inhibitor. Jego działanie opisuje się jako blokowanie działania enzymów trawiących alkohol etylowy. W momencie posiadania wszywki alkoholowej jednocześnie spożywając alkohol w organizmie człowieka zaczynają pojawiać się silne reakcje. W momencie kiedy Disulfiram upośledza proces trawienia alkoholu, w ciele człowieka wzrasta we krwi stężenia szkodliwych substancji, w tym toksyn. Konkretnie opisując, Disulfiram jest czynnikiem blokującym wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. Efektem takiej sytuacji jest gromadzenie aldehydu octowego w ciele człowieka, który zatruwa organizm. W ten sposób spożywając napoje procentowe jednocześnie będąc pod działaniem wszywki Esperal, Pacjent skazuje się na wystąpienie licznych i ciężkich objawów zatrucia organizmu. Są one wyjątkowo groźne dla zdrowia a nawet życia człowieka, a stanowią reakcję organizmu na nadmierne gromadzenie toksyn. Nazywa się to reakcją aldehydową.

Esperal w postaci wszywki alkoholowej

Disulfiram na polskim rynku dostępny jest w postaci tabletek zarówno do przyjmowania doustnego, jak i przeznaczonych do implantacji w formie wszywki alkoholowej. Występują one pod nazwą Anticol oraz Esperal. Lepsze efekty przynosi terapia Esperalem, ponieważ jest on aktywny niezależnie od woli Pacjenta. Stosowanie Anticolu wymaga od Pacjenta wiele systematyczności, silnej woli, samozaparcia oraz motywacji. Bardzo niski odsetek osób uzależnionych od alkoholu ma umiejętność kontrolowania swojego zachowania, wliczając w to kontrolę pory przyjmowania kolejnych dawek leku, w taki sposób, aby nie obniżać jego skuteczności. Zasada działania jest taka, że brak przyjęcia kolejnej dawki Anticolu na czas powoduje wyciszenie działania leku, co świadomy Pacjent może wykorzystywać w celu bezkarnego spożywania napojów procentowych.

Jak wygląda zabieg wszywki alkoholowej?

Wszywkę alkoholową umieszcza się za pomocą zabiegu chirurgicznego, który zawsze przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany lekarz. Początkowo Pacjent powinien zgłosić się do gabinetu wykonującego taką usługę, np. w Łodzi. Po przyjściu na miejsce o wyznaczonej porze, z Pacjentem przeprowadza się wywiad medyczny, który ma na celu określenie występowania przeciwwskazań do zabiegu, a także oszacowanie niezbędnej dawki leku, jaki należy wprowadzić Pacjentowi, aby skutecznie wpierać terapię i leczenie alkoholizmu. Dawkę dobiera się uwzględniając takie czynniki osobowe jak wagę danej osoby, stopień uzależnienia, ilość i natężenie ciągów alkoholowych, płeć, ilość spożywanego alkoholu, a także czynniki genetyczne. Zazwyczaj wykonuje się również badania w warunkach laboratoryjnych potwierdzających stan zdrowia danej osoby. Główną przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu są stwierdzone choroby przewlekłe, a także brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem przez około dwie doby. Następnym krokiem jest podpisanie przez Pacjenta wymaganych dokumentów oraz zgody na zabieg. Kolejnym krokiem jest podanie znieczulanie miejscowego Pacjenta, co umożliwia zachowanie świadomości bez odczuwania bólu. W momencie kiedy znieczulenie zaczyna działać, chirurg zaczyna przeprowadzać procedurę implantacji Esperalu – nacina skórę na około centymetr lub dwa, zazwyczaj w okolicy pośladkowej, chyba że Pacjent wykaże potrzebę wykonania miejsca nacięcia w innymi miejscu. Na koniec miejsce zaszycia jest zaszywane szwami, a także zakładany jest opatrunek, a także podawane są antybiotyki, mające na celu wyeliminowanie ryzyka powstania stanów zapalnych. W momencie kiedy Pacjent decyduje się na tańszy wariant zabiegu – z zastosowaniem szwów nierozpuszczalnych, wymagana jest wizyta kontrolna w momencie wygojenia się rany w celu zdjęcia szwów. Cała procedura od momentu wejścia do gabinetu, do zakończenia procedury trwa około 30 minut.

Wskazania i przeciwwskazania

Mimo, iż zabieg zaszycia Esperalem jest mało inwazyjny, mimo wszystko występują pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zalicza się do nich m.in.:

 • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem,
 • Nadwrażliwość i uczulenie na składniki leku,
 • Choroby psychiczne,
 • Przewlekłe choroby, w tym: choroby nerek, wątroby, krążenia, serca,
 • Ciąża i karmienie piersią.

Należy pamiętać, że decyzję o kwalifikacji do zabiegu zawsze podejmuje lekarz chirurg, a jego decyzja jest nieodwracalna.

Esperal Łódź

Jeżeli rozważasz zaszycie alkoholowe Esperalem w Łodzi, warto poszukać profesjonalnego gabinetu. Zatrudniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę medyków, dzięki czemu masz gwarancję niskiego ryzyka wystąpienia powikłań, a w momencie stosowania się do wszelkich zaleceń lekarskich, minimalizuje się je do zera. Najważniejsze jest całkowite powstrzymywanie się od spożywania wszelkich substancji zawierających w składzie alkohol (wliczając w to słodycze, leki, płyny do higieny jamy ustnej, środki do dezynfekcji, kosmetyki, perfumy, dezodoranty), a także szczególne dbanie o powstałą po zabiegu ranę.

Próby przepicia wszywki alkoholowej Esperal

Wiele alkoholików próbuje przepić wszywkę, jednak próby te są zawsze nieskuteczne, ponieważ po kilku minutach od spożycia alkoholu pojawia się reakcja disulfiramowa. Pojawia się zatrucie alkoholowe, trwające nawet kilkanaście godzin.

Wśród symptomów zatrucia alkoholowego wynikających z połączenia etanolu z Esperalem zalicza się:

 • Bóle i zawroty głowy,
 • Uderzenia gorąca,
 • Wymioty,
 • Nudności,
 • Zaburzenia pracy serca,
 • Nieprawidłowości funkcjonowania układów i narządów wewnętrznych.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa?

Cena uzależniona jest od kilku czynników, które mają na celu zwiększenie komfortu zabiegu Pacjenta, takich jak dobór szwów nierozpuszczalnych. Cena uzależniona jest również od dawki leku przepisanego przez lekarza, a także sposobu podania antybiotyków po zabiegu – można je przyjmować samodzielnie w domu doustnie lub wybrać opcję zastrzyku domięśniowego u nas w gabinecie.

Mimo, iż cena zabiegu osiąga wysokość kilkuset złotych, jest to niewątpliwie inwestycja w przyszłość bez uzależnienia. Należy pamiętać, że optymalne wyniki i sukcesy osiąga Pacjent działając wielotorowo, za pomocą kilku metod: przygotowania ciała poprzez odtrucie alkoholowe, zaszycie Esperalem, psychoterapię. Warto zaznaczyć, że nasz gabinet udziela również pomocy w formie detoksykacji.