Wygodny i funkcjonalny fotel kosmetyczny – jaki wybrać?

Otwarcie własnego salonu kosmetycznego to bardzo duże przedsięwzięcie, w czasie którego musisz podjąć szereg niesamowicie istotnych decyzji. Pośród wszystkich zadań związanych z niezbędną dokumentacją nie zapominaj, że głównym celem istnienia takiego miejsca jest dbałość o klienta – oznacza to, że musi wyjść od ciebie zrelaksowany i z poczuciem oderwania od przytłaczających go problemów. Dlatego bardzo ważne są dobrze dobrane fotele kosmetyczne, na których niejednokrotnie spędzają nawet kilka godzin w czasie zabiegów. Zobacz, jak wybrać najlepszy model do twojego salonu.

Nie ulega wątpliwości, że fotel kosmetyczny do salonu to absolutna podstawa w wyposażeniu. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania, by ostatecznie był wygodny dla klienta oraz funkcjonalny dla pracownika. Co warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy, jakie pytania należy sobie zadać, by wybrane fotele kosmetyczne spełniały twoje oczekiwania i trafiały w potrzeby twoich klientów.

fotel kosmetyczny na kółkach

Jak wybrać fotele kosmetyczne do salonu?

Najważniejsze pytanie brzmi – jakie zabiegi oferujesz w salonie? Odpowiedź na nie zdecydowanie ułatwi ci poszukiwania. Uniwersalne fotele kosmetyczne tak naprawdę bowiem nie istnieją. Choć nowoczesne modele dają duże możliwości, zbyt często liczą się niuanse, by można uznać je za najlepszy wybór. Najwyższy standard obsługi to zawsze perfekcyjne dopasowanie mebli do rodzaju oferowanych usług. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że zupełnie inne rozwiązania sprawdzają się w czasie wykonywania zabiegów na twarz niż podczas masażu. Warto wziąć to pod uwagę jeszcze na etapie pierwszych projektów przyszłego salonu.

Aby wybór był znacznie prostszy, na samym początku dokładnie ustal swoje wymagania oraz możliwości. Nie ma wątpliwości, że każdy przedsiębiorca dysponujący ogromnym budżetem zawsze ma łatwiej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre tanie fotele kosmetyczne wcale nie odbiegają jakością od swoich droższych odpowiedników, których cena może być podyktowana stażem marki na rynku. Zanim zdecydujesz, który model wybierzesz dla siebie, po prostu dokładnie przemyśl swoje potrzeby i szukaj pożądanych cech w tych rozwiązaniach, na które możesz sobie pozwolić.

tanie fotele kosmetyczne

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, by fotele kosmetyczne zapewniały możliwość pełnej regulacji. Oczywiście, że muszą pasować do rodzaju oferowanych usług, ale równie ważne jest to, by spełniał potrzeby twojego klienta. W tym celu niezbędne jest zapewnienie mu wygody, która pozwoli mu się zrelaksować i na jakiś czas zapomnieć o codziennych problemach. Komfort osób przychodzących do ciebie zapewniają także podłokietniki i zagłówek – to ważne, by można było je regulować lub zdejmować. W przypadku salonu oferującego zabieg pedicure, zdecyduj się na model z podzielonymi podnóżkami.

Pamiętaj, że designerskie fotele kosmetyczne to nie wszystko. Liczy się również ich funkcjonalność. Wybieraj więc przede wszystkim te modele, które oferują trwałość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Dokładnie sprawdzaj materiały, z których zostały wykonane. Na szczególną uwagę zasługuje stal nierdzewna i ekoskóra.

Fotele kosmetyczne

Jak regulować fotele kosmetyczne?

Najważniejsze cechy, które wyróżniają najlepsze fotele kosmetyczne, to wygoda i bezpieczeństwo. Powinny być więc dopasowane do oferowanych zabiegów oraz wykonane z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Pamiętaj jednak również o tym, że istotna jest wygoda twoja i pracowników. To istotne, by wysokość fotela była dopasowana do jego wzrostu – inaczej mogą pojawić się schorzenia ze strony kręgosłupa, które negatywnie wpłyną na jego wydajność.

Nowoczesne fotele kosmetyczne mogą być regulowane na kilka sposobów. Podstawowe z nich to:

  • fotele kosmetyczne manualne, które są regulowane ręcznie, a ich zaletą jest niska cena – warto jednak wiedzieć, że to nie jest najbardziej praktyczne czy wygodne,
  • fotele kosmetyczne hydrauliczne, które są wyposażone w specjalną pompę umożliwiającą zmianę ustawień – są o wiele bardziej komfortowe w obsłudze, a stosunek jakości do ceny jest na optymalnym poziomie,
  • fotele kosmetyczne mechaniczne, które posiadają silnik (lub nawet kilka mniejszych) i umożliwiają pełną regulację kilku ustawień – są zdecydowanie najwygodniejsze, jednak wyróżniająca się funkcjonalność oznacza również wyraźnie wyższą cenę.