3 wskazówki, jak dopasować bieżnię do swojego mieszkania?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego urządzenia fitness. Takie rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami. Aby móc się nimi cieszyć, trzeba najpierw zdecydować się kupno odpowiedniego modelu. Wśród najczęściej wybieranych sprzętów znajdują się: rowerek stacjonarny, bieżnia domowa płaska oraz ergometr wioślarski. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak ułatwić sobie wybranie bieżni do swojego mieszkania.

1. Sprawdź, na jakie wymiary urządzenia możesz sobie pozwolić

Postanowiłeś, że w Twoim mieszkaniu stanie bieżnia domowa, i zastanawiasz się, co dalej? Pierwszym krokiem powinno być dokładne zmierzenie przestrzeni, w której chcesz umieścić maszynę do ćwiczeń.

Długość, szerokość i wysokość samego urządzenia to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest dodanie kilkudziesięciu centymetrów do każdego z tych wymiarów, aby móc korzystać z bieżni w wygodny i przede wszystkim – bezpieczny sposób. Jeżeli natomiast obawiasz się, że nowy sprzęt fitness zajmie zbyt dużo miejsca we wnętrzu, to pamiętaj, że wiele bieżni można składać, dzięki czemu gdy maszyna nie jest używana – jest mniej widoczna.

2. Zdecyduj się na funkcje dopasowane do Twoich potrzeb

Jeżeli szukasz bieżni domowej płaskiej, to wybierz produkt, który spełni Twoje wymagania. Każdy producent sprzętu fitness chce zaproponować użytkownikom coś wyjątkowego. Rozważając kupno bieżni, warto więc określić swoje potrzeby treningowe, np. jakie programy będą pomocne podczas ćwiczeń, w jakie parametry zdrowotne chce się mieć wgląd i czy maszyna powinna mieć jakieś techniczne udogodnienia (możliwość składania lub kółka transportowe). Udanie się na zakupy z ustalonymi założeniami pozwoli wybrać maszynę, która nie tylko zmieści się w budżecie, ale i będzie wyposażona w to, co naprawdę jest Ci potrzebne.

Nawet jeśli słyszałeś pozytywne opinie o jakiejś marce, to Twoim priorytetem powinno być szczegółowe zapoznanie się z urządzeniami dostępnymi w sprzedaży. Przykładowo bieżnie Matrix różnią się od siebie w zależności od modelu. TF50 Bieżnia Matrix ma hydrauliczny mechanizm składania, a do tego posiada cztery kółka, które ułatwiają przesuwanie ciężkiego sprzętu. W urządzeniu zamontowano czytelny wyświetlacz LCD z dostępem do rozmaitych aplikacji fitness oraz do pięciu wbudowanych programów treningowych. Natomiast sprzęt fitness od tego samego producenta – Bieżnia TF30 XR charakteryzuje się już innymi parametrami technicznymi.

3. Określ swoje możliwości finansowe

Ostatnią, ale niezwykle istotną wskazówką przed zakupem maszyny do ćwiczeń, jest stanowcze określenie swojego budżetu. W sklepach z urządzeniami fitness dostępne są produkty w szerokim przedziale cenowym. Należy pamiętać, że bieżnia domowa to zakup na lata, a więc i inwestycja w zdrowie.

Oczywiście najdroższe bieżnie są często wyposażone w najnowsze technologie i oferują interesujące programy treningowe, ale w każdej półce cenowej można znaleźć produkt zasługujący na uwagę. Mając na oku konkretny model, warto przyjrzeć się ofertom różnych sklepów oraz śledzić na bieżąco promocje i oferty specjalne. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Kluczowe w tym kroku jest trzymanie się swojego budżetu – bez względu, czy wynosi on 3000 czy 20000 zł. Jeżeli obawiasz się, że sprzedawca może namówić Cię na przekroczenie Twojego limitu, postaw na zakupy online.

Wspomniane w tekście bieżnie Matrix Fitness –TF50 Bieżnia Matrix i model TF30 XR – kupisz w sklepie JohnsonFintess.pl. Zaletą zakupów w tym sklepie jest m.in. możliwość płatności w systemie ratalnym oraz dostęp do autoryzowanego serwisu producenta w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *