Balsam do ciała, tonik, krem – must have wieczornej pielęgnacji!

Wieczorem mamy zazwyczaj znacznie więcej czasu na pielęgnacje niż z samego rana. Dlatego też możemy zrobić z tego rytuał. Nie tylko zadziała on dobrze na kondycję naszej skóry, lecz także sprawi, że będziemy bardziej zrelaksowani. Co jest absolutnym „must have” takiej rutyny? Co warto mieć w swojej łazience? Podpowiadamy!

Pielęgnacja twarzy

Przede wszystkim po całym dniu niezbędna jest pielęgnacja twarzy. Może być ona wieloetapowa, może jednak składać się z niezbędnego minimum, wszystko w zależności od czasu i potrzeb.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem dla osób noszących makijaż, powinno być jego dokładne pozbycie się. Opcji jest wiele – masełka, mleczka, rękawice czy płyny do demakijażu. Ten krok jest niezbędny, by przejść dalej, dlatego trzeba go wykonać jak najdokładniej. Następnie oczyszczamy twarz z pozostałości za pomocą żelu czy pianki. Kiedy skóra jest oczyszczona, warto raz w tygodniu użyć peelingu enzymatycznego, aby usunąć zbędny naskórek. Ten krok nie jest co prawda codziennym rytuałem, ale warto go wprowadzić przynajmniej co jakiś czas.

Tonizowanie

Po takich zabiegach musimy przywrócić skórze odpowiednie pH. Aby to zrobić, konieczne jest używanie toniku. One także mają przeróżne formy. Najczęściej jednak wystarczy je nalać na wacik i przetrzeć twarz oraz szyję.

Nawilżanie

Następnym, bardzo ważnym krokiem, jest oczywiście nawilżanie. Kiedy tonik wchłonie, nakładamy krem pod oczy i na twarz oraz szyję. Dobieramy je do rodzaju naszej cery, by jak najlepiej z nami współgrały. Przed nałożeniem kremu można także zaaplikować serum.

Pielęgnacja ciała

Podobnie jak skóra twarzy wymaga nawilżenia i pielęgnacji, tak i skóra całego naszego ciała.

Oczyszczanie

Zazwyczaj zaczynamy od oczyszczania skóry – używamy do tego płynów, żeli, kul do kąpieli, mydeł. Warto również choć raz w tygodniu – podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy – zrobić peeling całego ciała. Dzięki temu skóra będzie gładka i miła w dotyku.

Nawilżanie

Oczywiście niezwykle ważne jest nawilżenie skóry. W tym przypadku doskonale sprawdzi się balsam do ciała. Wybór jest naprawdę ogromny. Dobieramy go do rodzaju naszej skóry, ale tak naprawdę, jeżeli chodzi o zapachy i konsystencję, możemy przebierać godzinami. Z pewnością znajdziemy coś idealnego dla nas, co nie tylko nawilży skórę, lecz także sprawi, że będzie pięknie pachnieć. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, dlatego warto znaleźć na nią choć chwilę każdego dnia. Nałożenie kremu czy balsamu pomoże nam zachować skórę w jak najlepszej kondycji.