Bezpieczeństwo w każdej sytuacji – podpaski dla kobiet

Higiena intymna bez wątpienia jest ważnym aspektem życia każdej kobiety. Jednak szczególnego znaczenia nabiera zwłaszcza wtedy, kiedy kobietę dotyka problem nietrzymania moczu (NTM). Ten trudny i jakże wstydliwy problem bywa źródłem stresu i silnego dyskomfortu oraz obaw przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. Uciążliwe objawy mogą bowiem pojawić się w każdej chwili, a lęk przed przeciekaniem często towarzyszy pacjentce niemalże w każdym momencie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem mogą być podpaski o zwiększonym stopniu chłonności przeznaczone dla osób z NTM. Co warto o nich wiedzieć?

Podpaski chłonne – postaw na sprawdzone rozwiązania!

Podpaski to produkty przeznaczone do higieny intymnej, wykorzystywane przez kobiety. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie bielizny przed zabrudzeniem podczas menstruacji. Wykorzystywane bywają także przez kobiety w połogu zamiennie z chłonnymi wkładami. Okazuje się jednak, że podpaski mają jeszcze jedną funkcję, jaką jest ochrona przed przeciekaniem u osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Mowa o podpaskach o zwiększonym stopniu chłonności, dedykowanych pacjentom, u których dochodzi do mimowolnego oddawania moczu.

Podpaski o zwiększonym stopniu chłonności przeznaczone są dla osób, u których na skutek utraty kontroli nad pęcherzem dochodzi do mimowolnego oddawania moczu o średnim stopniu nasilenia. W przypadku niekontrolowanego wycieku dużych ilości moczu lepszym rozwiązaniem będą majtki chłonne lub pieluchomajtki. Zaś osoby cierpiące na tzw. kropelkowe nietrzymanie moczu, które w sposób niekontrolowany oddają niewielkie ilości moczu, powinny sięgnąć po chłonne wkładki. Dopasowanie stopnia chłonności produktów higienicznych adekwatne do zakresu objawów NTM pozwala zapewnić maksymalny poziom wygody stosowania i ochrony przed przeciekaniem.

Wybierz wygodę!

Chłonne podpaski są produktem przeznaczonym do higieny intymnej. Jako że mają bezpośredni kontakt ze skórą, aby ich stosowanie każdego dnia było dla niej bezpieczne, muszą odznaczać się wysoką jakością. Dotyczy to zwłaszcza materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Warto zwrócić uwagę na to, by wybierać te artykuły, do których stworzenia użyto materiałów spełniających najwyższe standardy jakości. Powinny one być miękkie i przyjemne w dotyku. Ważne też, aby zapewniały swobodny przepływ powietrza, pozwalając skórze oddychać. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście minimalizowania ryzyka podrażnień i bolesnych odparzeń. Podpaski powinny też dobrze chłonąć wilgoć, izolując ją od powierzchni skóry. Ponadto powinny absorbować nieprzyjemne zapachy, zapewniając przyjemne uczucie świeżości. To bardzo istotna cecha. Wiele osób cierpiących na NTM ze względu na obawy wynikające z następstw mimowolnego oddawania moczu ogranicza kontakty społeczne, skazując się na izolację. To z kolei pogarsza ich jakość życia, potęgując złe samopoczucie.