Gabinet dietetyczny to miejsce, w którym można skonsultować się z dietetykami, uzyskać informacje żywieniowe, a także udzielić porad dotyczących żywienia. Co, jednak gdy stoimy po drugiej stronie i to my odpowiadamy za obsługę klientów oraz doradztwo? Wtedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak zakładanie własnego gabinetu dietetycznego. Jak założyć własny gabinet dietetyczny?
Dietetyk jest ekspertem żywieniowym posiadającym szeroką wiedzę z zakresu żywienia i zdrowia, co pozwala mu udzielać porad dotyczących zdrowego odżywiania. Praca polega na planowaniu posiłków, doradzaniu w wyborze żywności, przeprowadzaniu badań i tworzeniu menu dla klientów.
Aby zgodnie z prawem zostać dietetykiem, potrzebujesz dyplomu akredytowanego uniwersytetu. Dyplom z nauk o żywieniu oraz technologii żywności to najczęstsza droga, jaką wybiera większość absolwentów podejmujących ten zawód.
Własny gabinet dietetyczny się opłaca, bo jedyne koszty to nasz czas, wykształcenie oraz wynajem powierzchni biurowej, do której możemy kogoś zaprosić. Są opłacalne w porównaniu z innymi opcjami, takimi jak praca na etacie. Możesz dzięki temu przeprowadzać osobiste konsultacje i nie musisz na nikim polegać, oddając dużej części swoich pieniędzy.
Jak założyć własny gabinet dietetyczny?
Pierwszy krok to zrozumieć, że potrzebna jest wiara w siebie. Świadczenie usług, które w tym przypadku są doradztwem lekarskim, jest krokiem, jakiego boi się przedsięwziąć wiele osób. Jeśli jednak stwierdzasz, że chcesz mieć swoją własną działalność i chcesz, aby Twoja praca była związana z wieloletnią karierą, bycie przedsiębiorcą może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
Zwróć uwagę na wynajem powierzchni biurowej. Masz tutaj przynajmniej do wyboru 4 opcje:
- własny gabinet dietetyczny jako prywatna przestrzeń,
- przestrzeń w centrum kosmetologicznym, SPA,
- przychodnia medyczna innego przedsiębiorstwa,
- klub fitness.
Założenie własnego gabinetu jest więc kwestią samoorganizacji. Zarejestruj działalność, a następnie zorganizuj przestrzeń do pracy. Kolejnym krokiem jest zdobycie sprzętu, ale jeśli czytasz ten tekst, to zapewne już go posiadasz.
Niezbędny sprzęt do własnego gabinetu dietetycznego
Obecnie praca dietetyka to rodzaj pracy biurowej. Potrzeba więc odpowiedniego sprzętu.
Komputer, myszka, klawiatura i monitor. Przyda się również drukarka, bo pozwala ona na bardziej profesjonalną obsługę pacjentów.
Istotny będzie też program komputerowy do układania diet, który często jest udostępniany za darmo przez uczelnie w dużych miastach.
Każdy pacjent musi zostać przebadany. Dlatego wyposaż się w przyrządy pomiarowe niezbędne do praktyki lekarskiej.
Ostatnim krokiem jest sprzedaż swoich usług. Jeśli Twoi klienci znają Cię z nazwiska, najprawdopodobniej nie będzie problemu z dotarciem do nich. Gdy dopiero zaczynasz działalność, możesz poprosić kilku znajomych o wystawienie opinii.
Podsumowanie
Praca dietetyka to praca w wolnym zawodzie. Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego wymaga samoorganizacji i chęci do budowania przedsiębiorstwa. Możesz założyć własny gabinet dietetyczny w ciągu kilku tygodni.
Więcej porad znajdziesz na stronie: https://projektzdrowie.info/jak-zalozyc-gabinet-dietetyczny/