Co to jest przeszczep włosów i gdzie go zrobić?

Przeszczep włosów wykonuje się w celu przywrócenia wzrostu włosów na skórze głowy – w miejscach, w których wzrost zaniknął lub jest ograniczony. Przeszczep włosów metodą FUE jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Na czym polega przeszczep włosów? Kto powinien się zainteresować przeszczepem włosów? Gdzie szukać zabiegu transplantacji włosów?

Co to jest przeszczep włosów?

Zabieg transplantacji włosów jest wykonywany najczęściej w celu dodania większej ilości włosów do miejsc na skórze głowy, które są przerzedzone lub łyse. Polega na pobraniu mieszków włosowych z części skóry głowy lub innych części ciała oraz przeniesieniu mieszków na miejsca ich pozbawione – najczęściej włosy pobierane się z tyłu i boków głowy.

Na całym świecie mniej więcej połowa kobiet oraz 60% mężczyzn boryka się z nadmierną utratą włosów. Aby z nią walczyć, stosuje się wcierki, czy leki na receptę. Niestety nie zawsze są one skuteczne – właśnie dlatego coraz więcej osób podchodzi do zabiegu przeszczepu włosów z coraz większym zainteresowaniem. Intensywne i długotrwałe wypadanie włosów, przerzedzone włosy z wiekiem lub po chorobie, a także problemy z łysieniem androgenowym i wiążąca się z nim znaczna utrata włosów, są w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Przeszczepione mieszki włosowe są w stanie zniwelować ten problem całkowicie.

Kto powinien myśleć o przeszczepie włosów?

Łysienie to problem, z którym boryka się wiele osób niezależnie od płci czy wieku. Włosy można utracić z wielu różnych powodów – postępujące zanikanie wytwarzania włosów przez mieszki włosowe (czyli łysienie androgenowe), nadmierny stres, narkoza, zażywanie silnych leków i terapii hormonalnych, wypadanie włosów po ciąży, czy długotrwałe osłabienie mieszków włosowych, to jedne z najczęstszych przyczyn.

Brak owłosienia jest problemem natury estetycznej, jednak nie tylko – od zawsze gęste i zadbane włosy są oznaką zdrowia, a także wyznacznikiem atrakcyjnego wyglądu. Ten zaś jest w stanie znacząco wpłynąć na psychikę. Bycie postrzeganym jako osoba zadbana, zdrowa i ładna zwiększa szansę na znalezienie drugiej połówki, czy pracy, w której aparycja jest istotnym czynnikiem. Piękne i gęste włosy są w stanie poprawić samoocenę oraz samopoczucie, a co za tym idzie, jakość naszego życia.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów to zabieg medycyny estetycznej, który w Turcji kosztuje stosunkowo niedużo. Jest jednak bardzo bezpieczny oraz skuteczny. Cena zaczyna się od ok. 2400 euro, a kończy na ok. 3500 euro. W porównaniu w Polsce taki zabieg kosztuje 3-4 razy tyle. Ponadto warto wiedzieć, że wiele tureckich klinik, które wykonują zabiegi przeszczepu włosów współpracuje z instytucjami umożliwiającymi rozłożenie płatności na raty.

Najpopularniejsze metody

Przeszczep włosów metodą FUE oraz przeszczep włosów metodą DHI to dwie najbardziej popularne metody transplantacji włosów. Pierwsza z nich jest najbardziej stosowaną metodą przeszczepu włosów. Umożliwia przeniesienie włosów z części potylicznej do miejsca, w którym występuje łysienie. Metoda ta nie wymaga skalpela oraz szycia skóry – po przeszczepie nie ma więc żadnych śladów. Druga z nich z kolei polega na bezpośredniej implantacji mieszków włosowych ze strefy dawczej za pomocą specjalnego pióra medycznego – pióra choi. W Dr. Serkan Aygin Clinic w przypadku obu metod, dzięki zastosowaniu miękkiej sedacji przed zabiegiem przeszczepu włosów, pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Po zabiegu, w fazie rekonwalescencji, ból także nie występuje.

Jak wybrać klinikę przeszczepu włosów?

Bardzo ważny jest wybór kliniki, która ma duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów przeszczepu włosów. Przed zdecydowaniem się na konkretne miejsce, warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w sieci. Istotnym czynnikiem może być także oferowana gwarancja skuteczności, którą de facto, jako jedyna klinika w Turcji, daje właśnie Dr. Serkan Aygin. Przeszczep włosów w Turcji dla polskich pacjentów organizuje FlyMedica – wyłączny przedstawiciel Dr. Serkan Aygin Clinic w Polsce.