Co warto wiedzieć o jonach srebra?

Co warto wiedzieć o jonach srebra?

Pandemia koronawirusa na stałe zmieniła sposób, w jaki egzystujemy w obecnym świecie. Kojarzy się przede wszystkim z maseczkami, szczepieniami, obostrzeniami i dystansem społecznym. Wszyscy mamy cichą nadzieję, że pandemia skończy się lada chwila, a zdecydowanie pomóc w tym mogą maseczki z jonami srebra.

Co kryje się pod tą tajemniczo-brzmiącą nazwą? W dzisiejszym artykule wytłumaczymy Ci, dlaczego maseczka z jonami srebra to dobre rozwiązanie, szczególnie w chwilach znacznego wzrostu zakażeń. Zapraszamy Państwa do przeczytania całego artykułu!

Czym są jony srebra?

Jony srebra przed pandemią były znane przede wszystkim w branży samochodowej, a konkretnie w filtrze kabinowym, przez który powietrze trafia do wnętrza samochodu. Warto wiedzieć, że nawet w starożytności doceniano właściwości srebra pod kątem leczenia ran i oparzeń skóry. W dzisiejszych czasach medycyna wraca do stosowania nanocząsteczek srebra – naukowcy zauważyli, że wykazują one bowiem silne działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwpierwotnikowe.

Dlaczego jony srebra określa się nanocząsteczkami? Otóż ich wymiar mieści się w wartości poniżej 100nm – są one zatem niewidoczne dla ludzkiego oka. Większość nanocząsteczek stworzona jest z kilkuset atomów.

Dlaczego stosuje się jony srebra w maseczkach?

Istnieją badania potwierdzające, że nanocząsteczki zaburzają gospodarkę wirusa poprzez „rozpuszczanie” błon patogenu, z którego uwalniają się w ten sposób szkodliwe białka. Co ciekawe, jony srebra przechwytują te produkty przemiany baterii, co przekłada się na brak możliwości ponownej syntezy tych białek.

Wiadomo również, że nanosrebro skutecznie zwalcza różnego rodzaju wirusy – nie wiadomo jednak, dlaczego do tego dochodzi, choć badania są obiecujące. Wiemy natomiast, że ujemnie naładowane wirusy, są przyciągane przez dodatnie jony srebra. Właśnie z tego powodu maseczka z jonami srebra może stanowić bardzo skuteczny sposób ochrony przed koronawirusem – a skoro i tak nosimy maski na co dzień, to taka ochrona z pewnością nam nie zaszkodzi!

Gdzie kupić maseczkę z jonami srebra?

Wiele osób szuka maseczek z jonami srebra, słysząc o właściwościach tych nanocząsteczek. Niestety wielu producentów nie posiada takich masek w swojej ofercie – w przeciwieństwie do SafeMask. W tym sklepie mogą Państwo zamówić takie produkty, jak również maski przeznaczone dla dzieci. SafeMask oferuje również kominy na twarz, które przydają się przy ujemnych temperaturach.