Czy aloes faktycznie pomaga złagodzić różne dolegliwości?

Sok z aloesu jest pozyskiwany z zielonego zewnętrznego liścia rośliny aloesu Powstaje przez zmiażdżenie rośliny i odfiltrowanie płynu. Oczywiście ma gorzki smak i jest nieco gęstszy niż zwykła woda, ale gwarantuje same korzyści. Korzyści z soku z aloesu są znane i potwierdzone wśród setek tysięcy osób, które dostrzegają same zalety stosowania tego rodzaju produktu.

Nie ma jednak badań naukowych potwierdzających twierdzenia, że sok z aloesu może pomóc na przykład w trawieniu, zdrowiu skóry i włosów, funkcji odpornościowej lub w rzeczywistości innych korzyści soku z aloesu deklarowanych przez użytkowników. Większość badań dotyczących korzyści z aloesu koncentruje się na zastosowaniach miejscowych. Chociaż niektóre napoje dostępne na rynku smakują nieco lepiej niż zwykły sok z aloesu, dzięki dodanym składnikom, takim jak sok jabłkowy i gruszkowy, są również pełne cukrów i według ekspertów nie do końca mogą się sprawdzić.

Korzyści z soku z aloesu

Poznaj najciekawsze korzyści suplementacji sokiem z aloesu, obok których nie będziesz mógł przejść obojętnie. Aloes w odpowiedniej, czystej postaci może wspomagać regenerację skóry. Tworzy regenerującą maskę na skórę głowy. Chociaż niewiele jest badań dotyczących konkretnie aloesu jako maski na skórę głowy, wszystkie korzystne właściwości tej rośliny dla skóry, a mianowicie nawilżanie, działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, nadają się również do skóry głowy. Stosowanie aloesu jako maski na skórę głowy może pomóc złagodzić podrażnienia, złuszczyć, uzupełnić nawilżenie, a nawet wzmocnić i wygładzić mieszki włosowe. Sklep z aloesem to doskonałe miejsce do tego, aby nabyć najwyższej jakości produkty od sprawdzonych dostawców.

Nawilżona skóra jest skórą zdrową, a jak wiemy, odpowiednie nawilżenie pomaga również powstrzymać widoczne oznaki starzenia (np. drobne linie i zmarszczki). Oprócz zdolności do uzupełniania i zatrzymywania wilgoci w skórze, aloes stymuluje również produkcję kwasu hialuronowego oraz włókien kolagenu i elastyny ​​w skórze, z których wszystkie są niezbędne do utrzymania nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry.

Aloes świetny na trądzik i łuszczycę

Istnieją badania pokazujące, że aloes może mieć właściwości przeciwdrobnoustrojowe i może pomóc skórze skłonnej do trądziku Oprócz właściwości przeciwdrobnoustrojowych i przeciwzapalnych, aloes jest również naturalnym źródłem kwasów salicylowych, które mogą również pomóc w wypryskach, takich jak zaskórniki.

Aloes może także łagodzić łuszczycę i egzemę. Choroby skóry, takie jak egzema i łuszczyca, sygnalizują ogólny stan zapalny i uszkodzoną barierę skórną. W obu przypadkach aloes może pomóc. Ponadto skóra z przerwaną barierą jest również bardziej podatna na infekcje grzybicze i bakteryjne, a aloes można uznać za środek antyseptyczny działający przeciwko grzybom, bakteriom i wirusom.