Czy naturalne olejki na zmarszczki są skuteczne?

Ludzie od wieków poszukują skutecznych sposobów na oszukanie czasu. Czy istnieje szansa na pozbycie się zmarszczek bez bolesnych zabiegów, bezpiecznie, a do tego w naturalny sposób – stosując olejki?

Nie ulega wątpliwości, że olejki naturalne cieszą się dużą popularnością. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród ludzi unikających kosmetyków z koncernów. Wykazują liczne właściwości, w tym nawilżają, wygładzają oraz usuwają niedoskonałości skóry. Czy mogą prócz tego minimalizować oznaki starzenia?

Naturalne olejki – właściwości

Do największych zalet naturalnych olejków należy, nomen omen, ich naturalność. W odróżnieniu od koncernowych kosmetyków nierzadko składają się tylko z jednego elementu. Ewentualnie mogą być wzbogacone olejkami eterycznymi lub witaminami (np. witaminą E) albo łączyć się z innym olejkiem w unikalną kompozycję.

To, jakimi właściwościami cechuje się dany olejek, zależy od jego rodzaju. Może nawilżać, oczyszczać skórę oraz niwelować zmiany trądzikowe jak olej lniany. Może wygładzać cerę oraz wspierać ochronę przeciwsłoneczną jak olej z pestek malin. Niektóre, w tym olej arganowy czy olej z opuncji figowej, są uważane za olejek przeciwzmarszczkowy. Inne sprawdzają się u posiadaczy tłustej bądź problematycznej skóry (np. olej z tamanu), natomiast inne poleca się osobom ze skórą suchą lub wrażliwą (np. olej ze słodkich migdałów).

Czy naturalne olejki nadają się do każdego typu skóry?

Nie każdy olejek poradzi sobie z problemami każdej cery. Najczęściej użytkownicy testują je metodą prób i błędów. Przykładowo, olejek kokosowy może redukować stany zapalne oraz przyspieszać gojenie, ale jednocześnie ma właściwości komedogenne. Innymi słowy, może zatykać pory – szczególnie u posiadaczy wrażliwej, podatnej na podrażnienia skóry.

W niektórych przypadkach naturalne oleje nie zdają egzaminu. Mogą podrażniać czy wywoływać alergie, więc lepiej z nich zrezygnować.

Czy istnieje skuteczny olejek przeciwzmarszczkowy?

Naturalne olejki mogą mieć pozytywny wpływ na wygląd oraz stan skóry, o ile będą stosowane regularnie. Umiejętnie dobrane do typu cery przywrócą jej prawidłowy koloryt oraz nawilżenie. Mogą też zminimalizować niedoskonałości, w tym drobne zmarszczki. W jaki sposób? Warto podkreślić, że skóra, której brak właściwego nawodnienia, prezentuje się niekorzystnie. Staje się matowa, szara, pozbawiona gładkości, elastyczności oraz jędrności. Posiadacz takiej cery wygląda, jakby był starszy niż w rzeczywistości. Dbając o odpowiednią pielęgnację, można przywrócić skórze optymalny poziom nawilżenia oraz nadać jej jedwabistość. Co za tym idzie, skóra wizualnie odmłodnieje.

Nie można zakładać, że istnieją specjalne olejki do twarzy przeciwzmarszczkowe, które zmienią 40-latkę w osobę o połowę młodszą. Mogą jednak sprawić, że owa 40-latka będzie dumna ze swojej promiennej, nieskazitelnej cery. Jej skóra będzie zadbana oraz bardzo miła w dotyku. Świadomość tego, że dobrze się wygląda, wpłynie na samopoczucie, a to z pewnością doda urody, ujmując jednocześnie lat.