Czy warto zamawiać indywidualne wkładki ortopedyczne?

Właściwa mechanika pracy stopy pozwala na uniknięcie wielu kontuzji i sprawia, że codzienny ruch jest efektywniejszy, a przede wszystkim bezpieczniejszy. Niestety z biegiem lat mechanika naszej stopy zmienia się, doznajemy kontuzji, osłabiamy ścięgna i kości. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na sam ruch i z czasem z najdrobniejszych nawet defektów ruchowych tworzą się poważne problemy, które kończą się kontuzjami, problemami ruchowymi i spadkiem aktywności, co z kolei przyczynia się do nawarstwiania kolejnych problemów zdrowotnych. W wielu sytuacjach rozwiązaniem tego problemu okazują się być wkładki do butów, które stworzyć możemy na zamówienie.

Sportowe wkładki do butów

Podczas sportów takich jak bieganie nasz układ ruchu jest bardzo mocno obciążony. Szczególnie, kiedy sport taki zaczynamy uprawiać wyczynowo wszystkie, nawet najdrobniejsze niedociągnięcia tego układu ujrzą światło dzienne, a jeżeli nie będziemy im zapobiegać mogą sprawić nam znacznie większe problemy w przyszłości. Wkładki sportowe dla sportowców są rozwiązaniem, które pozwala na zmniejszenie przeciążenia mięśni i ścięgien poprzez zniwelowanie pewnych dysfunkcji ruchowych dosłownie na każdym kroku, który wykonujemy. Zniwelować możemy również wiele dolegliwości bólowych dzięki takim wkładkom.

Wkładki dla osób starszych

To właśnie w przypadku osób starszych sprawdzają się one znakomicie z uwagi na niwelowanie bólu i obciążeń stawów i kości. Dzięki temu nasz układ ruchu ma szansę pozostać dłużej sprawnym. Wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienie od fororto.pl wspierają nas przy bardzo wielu powszechnie występujących schorzeniach takich jak: stopa cukrzycowa, modzele, zbyt krótka kończyna, haluksy, koślawość pięt i kolan, ostroga piętowa i wiele innych problemów natury ortopedycznej.

Jak powstają wkładki na zamówienie?

Wkładki ortopedyczne wykonuje się jedynie po osobistej wizycie i konsultacjach fizjoterapeutycznych. Należy przyjść w wygodnych ubraniach oraz w butach, dla których docelowo będą przeznaczone wkładki. Będą one pasowały do butów podobnych, ale nie skrajnie różnych jak na przykład buty sportowe i eleganckie półbuty. Fizjoterapeuta wykonuje pracę nad naszym układem ruchu tak, by znaleźć dla nas poprawną i optymalną pozycję. To właśnie w niej zostaną pobrane specjalne wyciski, które pozwolą następnie na wykonanie z odlewu specjalnych, dedykowanych jedynie dla nas wkładek. Możemy je użytkować praktycznie od razu po otrzymaniu. Zwykle to kilka dni od spotkania z fizjoterapeutą. Konieczna będzie jeszcze tylko jedna wizyta kontrolna po pewnym czasie użytkowania takich wkładek.