Czym jest bonding zębów?

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, natura uwielbia płatać nam figle i nierzadko zdarza się, że wygląd naszych zębów pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami, które sprawiają, że każdy pacjent może nabrać pewności siebie i cieszyć się z perfekcyjnego uśmiechu. Tym, co zdobywa coraz większą popularność jest bonding zębów.

1.Czym jest bonding zębów?

2.Kiedy bonding zębów to dobry wybór?

3.Czy można wykonywać bonding zębów po leczeniu ortodontycznym?

4.Czy każdy dentysta może wykonywać bonding?

5.Jak wygląda usługa bondingu?

6.Czy do zabiegu bondingu trzeba się przygotować?

Czym jest bonding zębów?

Jeśli kształt Twoich zębów Cię nie zadowala, możesz zdecydować się na licówki porcelanowe. Alternatywą dla nich jest bonding zębów, czyli nieinwazyjny zabieg mający na celu poprawę wyglądu zębów, po który stomatologia estetyczna sięga coraz częściej. W trakcie zabiegu stomatolog odbudowuje je, wykorzystując specjalną żywicę kompozytową. W gabinecie stomatologicznym przykryte zostaną wszystkie starcia, przebarwienia, ukruszenia, a nawet poważne wyszczerbienia, dzięki czemu zęby będą prezentowały się perfekcyjnie – nadaje im się pożądany kształt. Stosowana żywica to materiał kompozytowy – aby trzymał się na powierzchni zębów, niezbędne jest jego utwardzenie światłem. To świetny sposób na najwyższą estetykę uśmiechu – rezultaty zabiegu zadowalają nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Kiedy bonding zębów to dobry wybór?

Zabieg bondingu zębów to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym uśmiechem już po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Jest to zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który sprawdza się w przypadku:

  • złamanej, ukruszonej, zniekształconej korony zęba;
  • diastemy;
  • nierównych zębów.

W trakcie zabiegu zęby można dopasować do pozostałych zębów, nadając im odpowiednią długość i kształt. Co ważne, podczas przeprowadzenia bondingu dobiera się kolor wykorzystywanego kompozytu. Wszystko oczywiście po to, aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny. Można nawet nadać pożądany wygląd dziąsłom, podcinając je i kształtując.

Czy można wykonywać bonding zębów po leczeniu ortodontycznym?

Bonding Warszawa to zabieg, który niejednokrotnie stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia ortodontycznego. Może zdarzyć się tak, że po zdjęciu aparatu zęby są proste, ale nadal nie wyglądają idealnie. Na ich powierzchni mogą znajdować się ubytki, często zęby są również starte, co na ogół wiąże się z tym, że mają inną długość. Mogą pojawić się także nieestetyczne szpary, których nie udało się zniwelować leczeniem ortodontycznym. Naprawdę zachęcamy do wykonania bondingu zębów w takim przypadku..

Czy każdy dentysta może wykonywać bonding?

Aby wykonać bonding zębów pacjenta, lekarz stomatolog musi być naprawdę bardzo dobrym fachowcem. Ten nieinwazyjny sposób poprawy wyglądu uśmiechu wymaga bowiem nie tylko wiedzy z zakresu tego, jak postępować z zębami. Niezbędny jest również zmysł estetyczny, bez którego nigdy nie uda się uzyskać odpowiedniego efektu. To właśnie dlatego nie wszyscy stomatolodzy wykonują bonding. Co więcej, obecnie na rynku usług stomatologicznych coraz częściej można spotkać fachowców specjalizujących się w takim leczeniu estetycznym.

Jak wygląda usługa bondingu?

Coraz więcej pacjentów interesuje się bondingiem, warto więc przybliżyć to, jak wygląda ta usługa w profesjonalnym gabinecie. Szczegółów dowiesz się zawsze na wizycie konsultacyjnej, która rozpoczyna leczenie. W jej trakcie stomatolog oceni Twoje zęby i sprawdzi, czy bonding to metoda odpowiednia dla Ciebie. Być może zaleci Ci raczej wybielanie zębów, a nie pokrywanie ich kompozytem.

Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do bondingu, czeka Cię dobór koloru materiału, którym pokryte zostaną Twoje zęby. Stomatolog oczywiście uwzględni Twoje oczekiwania, ale jednocześnie zadba o to, aby uzyskany efekt był jak najbardziej naturalny.

Kolejny krok to przygotowanie zęba. Do przeprowadzenia bondingu niezbędne jest delikatne zmatowienie powierzchni zębów, co oznacza, że niezbędne jest wykonanie delikatnego szlifowania zębów. Następnie stomatolog naniesie na nie specjalny płyn poprawiający przyczepność materiału.

Jeśli powierzchnia zębów jest już prawidłowo opracowana, przychodzi pora na aplikację kompozytu. To na tym etapie duże znaczenie ma zmysł estetyczny stomatologa – kompozyt musi zostać wymodelowany tak, aby kształt zęba był jak najbardziej naturalny. Kiedy wszystko jest gotowe, materiał należy utwardzić, wykorzystując specjalną lampę UV. Po utwardzeniu pozostaje już tylko wypolerować zęby, aby nadać mu idealnie gładką powierzchnię.

Czy do zabiegu bondingu trzeba się przygotować?

Udając się na bonding, zadbaj o higienę jamy ustnej – pod tym względem zabieg ten nie różni się od zwykłej wizyty. Pamiętaj, aby skorzystać nie tylko ze szczoteczki – użył również nici dentystycznej. Z uwagi na to, że bonding jest zabiegiem nieinwazyjnym specjalne przygotowanie do niego nie jest potrzebne.

W dziedzinie stomatologii estetycznej pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań. Pozwalają one na nadanie zębom naprawdę pięknego wyglądu bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów. Jak się bowiem okazuje, próchnica zębów nie jest jedynym problemem, z jakim boryka się wiele osób. Często są to starte zęby czy zęby ukruszone. Bonding pozwala na nadanie im doskonałego wyglądu. Co więcej, okazuje się, że odpowiedź na pytanie ile kosztuje bonding zębów nie przyprawia o zawrót głowy – za jednego zęba trzeba zapłacić około 600 – 700 złotych, a uzyskany efekt utrzymuje się przez kilka lat. Taka odbudowa zębów to bardzo dobry wybór. Nie należy zapominać, jak istotna jest kwestia higieny jamy ustnej oraz, że nie można mieć żadnej choroby dziąseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *