Czym wyróżniają się lodówki na leki?

Niektóre lekarstwa muszą być przechowywane w określonych warunkach. Często konieczne jest trzymanie ich w niskich temperaturach. Przydatne okazują się być wtedy lodówki na leki, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w szpitalach. Muszą one spełniać określone wymogi, dlatego nie trzeba obawiać się o to, że z produktami przechowywanymi w nich coś się stanie.

Jakie parametry techniczne charakteryzują lodówki na leki?

Lodówka na leki i szczepionki wymaga ściśle dobranej temperatury w zakresie od 0 do +10 stopni Celsjusza. Wytrzymałość urządzeń zapewni zastosowanie obudowy wykonanej ze stali nierdzewnej malowanej proszkowo i drzwi w wersji zabudowanej lub szklanej z wygodnym uchwytem podłużnym. Lodówki na leki wyposażone są w komory użytkowe produkowane z wysokiej jakości aluminium. Sprzęt posiada automatyczną funkcję odszraniania oraz wymuszony obieg powietrza. Ponadto urządzenia mają mikroprocesorowy sterownik z wyświetlaczem LED oraz otworem przeznaczonym do wprowadzania czujnika zewnętrznego. Dostępne są różne modele, które mogą posiadać od 2 do 11 szuflad. Lodówka na leki wyposażona jest często w dodatkowe elementy, takie jak szuflady z segregatorami czy organizatory. Wszystkie te cechy przyczynią się do zachowania porządku i zwiększenia dostępnej ilości przestrzeni.

Jak wybrać lodówkę na leki?

Dostępne modele lodówek na leki to te przeznaczone do przechowywania produktów w odpowiednich warunkach oraz do ich prezentacji. Mogą one cechować się dynamicznym układem chłodzenia, regulatorem temperatury, automatycznym odszranianiem oraz innymi funkcjami zapewniającymi właściwe warunki do trzymania lekarstw i szczepionek. Każda lodówka na leki projektowana jest z myślą o utrzymaniu wyrobów medycznych w odpowiedniej temperaturze, a także zabezpieczeniu ich przed światłem oraz wilgocią. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego wymiary. W niektórych przypadkach sprawdzą się szersze modele 570/680/600 mm, a w innych wysokie – 650/810/1990 mm. Dobrze jest skupić się również na kwestiach związanych z ekologią. Niektóre modele w szczególny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i są przyjazne dla środowiska. Umożliwia to czynnik ekologiczny R1234, który niweluje szkodliwy wpływ urządzenia nie tylko na naturę, ale również na człowieka. Ponadto poszczególne modele lodówek na leki różnią się od siebie designem. Można więc wybrać sprzęt w najbardziej pasującym klientowi kolorze, kształcie czy wzorze.