Dlaczego firmy decydują się na pakiety medyczne?

Pracodawcy pragną być konkurencyjni na rynku pracy, więc, by uzyskiwać odpowiednich zatrudnionych zapewniają im dobre udogodnienia. Jednym spośród takich dodatków jest wykupienie pakietu lekarskiego w odpowiednio wyposażonej specjalistycznej placówce, do jakiej w razie konieczności pracownik może za darmo udać się na badania testowe oraz specjalne. Co istotne, nie jest to niezbędne, natomiast wynika jedynie z czystych chęci pracodawcy.

Co zawierają pakiety medyczne?

Decydując się na prywatne ubezpieczenie lecznicze, musimy zastanowić się nad własnymi potrzebami, na czym szczególnie nam zależy. Czy ma to być opieka indywidualna, lub będą z niej korzystać też członkowie własnej rodziny. Jeżeli to drugie, to doskonalszym wyjściem będzie wykorzystanie z pakietu rodzinnego, jaki zapewni dostęp do lekarzy naszemu partnerowi, dzieciom, natomiast choćby rodzicom oraz teściom. Jeżeli chcemy w niedługim okresie powiększyć rodzinę, doskonałym wyjściem będzie z pewnością pakiet zawierający rozszerzone badania oraz ocenę dla pań w ciąży.

Zdrowie w cenie

Z doświadczeń wynika, iż polscy ludzie lubią dodatki do pensji oraz jeszcze powszechniej zwracają na nie uwagę, podejmując kolejną pracę. Wychodząc naprzeciwko wymaganiom, pracodawcy proponują dużo benefitów, aby przyciągnąć oraz zachować najlepszych zatrudnionych. Pośród szczególnie lubianych dodatków są pakiety medyczne Allianz, obejmujące darmową prywatną opiekę medyczną. Przy polskim systemie opieki leczniczej nie należy się zadziwiać, iż tak niezwykle pożądamy łatwego dostępu do specjalistów rodzinnych, specjalistów oraz doświadczeń.

Czemu spółki oferują pakiety medyczne?

W ogłoszeniach o wolnych miejscach pracy można odnaleźć najnowsze dodatki proponowane przyszłym pracownikom. Jest to potrzebne, polski pracodawca nie może ponieważ zaoferować takich stawek, na jakie można liczyć za granicą, zatem wielu specjalistów wyjeżdża. By zatrzymać zatrudnionych realizujących oczekiwania rynku, wykorzystuje się różne możliwości uatrakcyjnienia stanowiska pracy. Znane są karty sportowe, bezpłatne kursy językowe, grupowe ubezpieczenia na życie – lub także oczywiście pakiety medyczne dla firm Tu Zdrowie.

Pakiety medyczne dla firm natomiast medycyna pracy

Obowiązek zorganizowania oraz zapłacenia badań medycyny pracy dla zatrudnionych spoczywa na pracodawcy. Zarówno ze względów ekonomicznych, jak również formalnych każda spółka – bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników – winna pomyśleć zatem wykupienie pakietów leczniczych uwzględniających świadczenia medycyny pracy. Proponowane poprzez doświadczone sieci medyczne – zdecydowanie upraszczają normalne działanie każdej spółki.