Dlaczego nie warto wystrzegać się wizyty u urologa?

Urolog zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo płciowego. To specjalista, który leczy nie tylko mężczyzn (jak panuje przekonanie), ale także kobiety i dzieci. Z chorobami układu moczowego mogą mieć tak naprawdę do czynienia wszyscy, więc nie należy zwlekać z wizytą, jeżeli ktoś odczuwa jakiekolwiek niedogodności.

Dobry urolog Warszawa – gdzie go można znaleźć?

Konsultacja urologiczna może odbyć się na NFZ. Jednak może warto pomyśleć o tym, aby na spotkanie umówić się w prywatnie – w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z naglącym problemem. Znalezienie lekarza urologa nie powinno sprawiać trudności. Wystarczy w Google wpisać “urolog Warszawa” “urolog prywatnie”, “urolog Bielany”, “urolog dziecięcy”, itd., aby znaleźć lekarza, który będzie w stanie zająć się leczeniem konkretnych przypadków.

Choroby układu moczowo płciowego

Kamica układu moczowego to jeden z przypadków, którym zajmuje się lekarz takiej specjalności. Inne choroby, jakie wymagać mogą takiej konsultacji, to nietrzymanie moczu, jakie często dotyka kobiety (może być to m.in. konsekwencją odbytych wcześniej porodów). Do urologa w Warszawie lub w innym mieście można zgłaszać się także z takimi przypadkami jak:

  • zaburzenia czynności dróg moczowych,
  • zakażenia układu moczowego,
  • choroby nerek (w tym rak nerki),
  • urazy mechaniczne układu moczowo-płciowego,
  • zaburzenia erekcji,
  • skrzywienie prącia,
  • wady anatomiczne układu moczowego.

To tak naprawdę kilka z wielu przypadków, którym jest w stanie zająć się dobry urolog. Centrum medyczne, której specjalizacją jest urologia, jest tak wyposażone, że na miejscu jest w stanie wykonać m.in. USG układu moczowego.

PSA badanie – co należy wiedzieć na jego temat?

Przerost prostaty to jedna z chorób, która odnosi się do mężczyzn. To właśnie wtedy lekarz może zlecić PSA badanie, które wykonywane jest z krwi. Badanie PSA całkowity wymaga pobrania krwi z żyły. PSA norma różnić się może w zależności od wieku pacjenta, np. między 50. a 59. rokiem życia norma wynosi do 3,1 ng/ml.

Nawet, jeżeli ktoś nie lubi pobierania krwi, nie powinien wzbraniać się przed tym badaniem, ponieważ rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, który wykryty na wczesnym etapie, można wyleczyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale statystyki są nieubłagane. Wskaźnik umieralności w tym przypadku wynosi aż 50%. Warto więc o siebie zadbać – w szczególności, jeżeli ktoś należy do tzw. grupy ryzyka.

Dobry urolog pomoże wyleczyć wszystkie schorzenia, z jakimi przychodzą do niego pacjenci.