Dlaczego powinniśmy regularnie przeprowadzać oczyszczanie organizmu?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o potrzebie regularnego oczyszczania organizmu. Temat ten pojawił się już na okładkach większości popularnych magazynów czy też artykułach najchętniej czytanych stron internetowych o zdrowiu i urodzie. Do niedawna bardzo popularne było stosowanie wszelkiego rodzaju diet oczyszczających, aktualnie zaś coraz popularniejsze stają się specjalistyczne, oczyszczające programy suplementacji. Czym tak naprawdę jest oczyszczanie organizmu i dlaczego powinniśmy wykonywać regularny detox naszego ciała?

Nasz organizm stale narażony jest na działanie niekorzystnych czynników

Nasze ciało nie jest przystosowane do współcześnie panujących warunków. Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. – zanieczyszczenia powietrza, toksyny, niezdrowe jedzenie. Wszystko to może odkładać się w naszym ciele i sprawiać, że nie pracuje ono tak jak powinno. Dlatego tak istotne jest regularne przeprowadzanie oczyszczania organizmu.

Jest to proces usuwania z organizmu wspomnianych wyżej złogów i toksyn, głównie za pomocą układu pokarmowego, który jest naszym najlepszym filtrem. Specjalistyczne diety lub programy suplementacji przyspieszają ten proces, czyniąc go lżejszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Powinniśmy pamiętać o regularnym przeprowadzaniu detoxu – specjaliści zalecają robić to minimum dwa razy do roku.

Jak działają programy oczyszczające?

Specjalistyczne programy oczyszczające są dużo skuteczniejszą metodą na detox niż wszelkiego rodzaju tradycyjne diety czy głodówki. Prawdopodobnie każdy próbował porannego picia soku z cytryny czy też całodobowego spożywania zup z kapusty i wie, że to nie działa. W przypadku programów oczyszczających nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza – zostały opracowane tak, aby przynosić jak najlepsze efekty, a wszystkie ich składniki odpowiednio przebadane.

Równie ważna jest bardzo prosta forma ich przyswajania – zazwyczaj są to po prostu dość smaczne koktajle, które spożywamy kilka razy dziennie, a ich stosowanie jest podzielone na trzy proste etapy – oczyszczanie, regenerację i wzmacnianie organizmu. Nie musimy już stosować długotrwałych głodówek, które negatywnie wpływają na nasze ciało, powodując np. rozdrażnienie czy osłabienie.

Skutkiem ubocznym stosowania takich programów jest lekka utrata wagi – nasz organizm po prostu usuwa z siebie zbędne elementy. Ponadto, wiele osób zgłasza, że po przeprowadzeniu detoxu nie mają już ochoty np. na niezdrowe potrawy. W trakcie całego procesu warto pamiętać o spożywaniu dużych ilości wody, gdyż jest ona używana organizm do samooczyszczania.

Jak wybrać odpowiedni program oczyszczający?

Jednym z najczęściej polecanych programów oczyszczających jest Colo Vada Plus. Został on opracowany w Kanadzie, przez doktora Alberta Zerra. Pomaga on oczyścić organizm w 14 dni, pozwalając przy tym zachować odpowiedni poziom zdrowej mikroflory jelitowej. Wyrównuje poziom witamin i minerałów, pomaga pozbyć się z organizmu pasożytów.

Jego stosowanie jest bardzo proste – w ciągu 14 dni przechodzimy przez trzy etapy, których głównym zadaniem jest usunięcie z organizmu wszystkich złogów i toksyn. Program ten poprawia także funkcjonowanie całego układu pokarmowego, zabezpiecza niezbędne w organizmie substancje i zmniejsza do minimum uczucie dyskomfortu.