Dlaczego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny?

Odwiedzanie dentysty co pół roku może nie jest czymś, na co się czeka z utęsknieniem, ale jest to jedna z najważniejszych spraw, która dla każdego człowieka powinna być priorytetowa. Zastanawiając się nad sensem regularnych przeglądów dentystycznych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że stan uzębienia wiele mówi o ogólnym zdrowiu człowieka. Wizyty w gabinecie stomatologicznym wzbudzają wiele irracjonalnego strachu i nie ma znaczenie czy dotyczy to dziecka czy osoby dorosłej. Większość ludzi po prostu boi się dentysty. Unikanie kontroli może nieść ze sobą przykre konsekwencje.

Korzyści wynikające z regularnych wizyt u stomatologa

Stomatologia Emajdent należy do tych gabinetów, które oferują kompleksową opiekę dentystyczną. Dzięki doświadczonemu personelowi świadczone usługi są na wysokim poziomie z zastosowaniem najnowszych metod leczenia. Ogromną zaletą gabinetu Emajdent jest pracownia protetyczna, umożliwiająca niemal natychmiastową realizację protezy w przypadku nagłych sytuacji, takich jak utrata przez pacjenta zęba. Regularne przeglądy dentystyczne mogą uchronić przed ekstrakcją czy zapobiegać rozwojowi próchnicy.

iStock-1091717758-scaled.jpeg

Jakie usługi są świadczone w gabinecie dentystycznym?

Pacjent, który zgłasza się do lekarza dentysty powinien mieć pewność, że uzyska niezbędną pomoc. Stomatologia jest oczywiście działem medycyny, a leczenie zachowawcze to nie jedyne czym się zajmuje. Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z zawodem dentysty ma do wyboru kilka specjalizacji, w tym stomatologię dziecięcą, chirurgię stomatologiczną, chirurgię szczękowo-twarzową, ortodoncję, periodontologię, a nawet zdrowie publiczne i epidemiologię. Również protetyka estetyczna jest jedną ze specjalizacji i polega ona na odtwarzaniu ubytków w uzębieniu, a także przywraca prawidłowe funkcje narządu żucia. Oprócz leczenia, u stomatologa wykonuje się szereg różnych zabiegów, takich jak: płukanie kieszonek zębowych, usuwani ropni i torbieli, usuwanie kamienia nazębnego czy rekonstrukcję tkanek miękkich jamy ustnej.

Nie taki dentysta straszny!

Strach przed wizytą u stomatologa towarzyszy wielu osobom, niestety ma to niekorzystny wpływ na stan uzębienia. Statystyki mówią o tym, że 80 – 96 proc. Polaków ma próchnicę, co gorsze, już 60 proc. trzylatków i ponad 80 proc. sześciolatków ma taki sam problem. Dzięki współczesnym zdobyczom techniki możliwe jest leczenie zębów beż żadnego bólu, dlatego warto już od najmłodszych lat wpajać dzieciom, że dentysta nie jest nikim złym i nie należy się go bać.