Do czego można używać podkładów do przewijania?

Podkłady higieniczne do przewijanie nie muszą służyć tylko rodzicom niemowląt. Właściwie każdy, kto lubi mieć czysto w domu doceni ten produkt. Ile razy tuż po odkurzaniu na podłodze lądowały chrupki lub okruszki z ciastek lub kanapek? Wielu ludzi doprowadza to do prawdziwego szału. Chyba nikt nie lubi ciągłego biegania po mieszkaniu z odkurzaczem, miotłą czy mopem. W wielu przypadkach podkłady higieniczne mogą okazać się wybawieniem, ale po kolei.

Powszechne zastosowanie podkładów higienicznych

Zanim zaczniemy wykorzystywać podkłady higieniczne jako coś, co pomoże utrzymać porządek w domu, warto poznać ich główne zastosowanie. Każda mama, która kompletuje wyprawkę dla swojego maleństwa ma na liście podkłady do przewijania. Obecnie na rynku jest naprawdę duży wybór tych produktów, w dodatku mają one bardzo szerokie zastosowanie. Nie trudno sobie wyobrazić jak w trakcie przewijania zdarzają się „awarie” i prześcieradło, koc lub narzuta musi trafić do prania. Mając podkład do przewijania można tego uniknąć.

W sklepach są także dostępne podkłady higieniczne dla dorosłych, które są niezbędne w przypadku pacjentów w bardzo ciężkim stanie. Jednorazowe podkłady sprawdzą się w przypadku sączących się ran, które trudno się goją, w różnego rodzaju niepełnosprawnościach, utrudniających poruszanie się lub przy problemach z nietrzymaniem moczu. Podkłady higieniczne na łóżko są szczególnie przydatne w pielęgnacji starszych osób, zmagających się z chorobami pęcherza, stwardnieniem rozsianym, nowotworami czy chorobą alzheimera. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich schorzeń jest inkontynencja, czyli niekontrolowane wydalanie moczu lub kału, co stanowi skutek niektórych chorób. Z podobnymi problemami mogą borykać się kobiety po porodzie, wskutek nadmiernego obciążenia miednicy.

Alternatywne zastosowanie podkładów higienicznych

Nawiązując do wstępu podkłady higieniczne mogą być używane w zupełnie innych celach. Jak już wspomniano wielu rodziców docenia ten produkt nie tylko, kiedy dziecko potrzebuje pieluszek, ale także w okresie rozszerzania diety malucha. Taki podkład można rozłożyć pod krzesełkiem do karmienia i wszystko, co spadnie, wyląduje na podkładzie a nie na podłodze. Mamy mają wystarczająco dużo pracy przy dzieciach, więc jeśli w ten sposób mogą sobie ułatwić życie to czemu nie?

Podkłady jednorazowe świetnie nadają się też jako ochrona podłogi w czasie kąpieli. Noworodki najczęściej kąpie się w pokoju i nie ma opcji, żeby się woda nie rozlała. Rozkładając pod wanienką podkład można ochronić panele, deski lub parkiet przed zniszczeniem.

Artykuł powstał przy współpracy z chlonne24.pl