Wszywka alkoholowa to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod wspierania wychodzenia z nałogu alkoholowego. Ze względu na swoistość działania, pomaga przerwać ciągi alkoholowe, a także skutecznie wspiera silną wolę i motywację. Jeżeli dążysz do tego, aby alkohol wcześniej postrzegany jako przyjemność i forma relaksu zaczęły kojarzyć Ci się jako realne zagrożenie dla zdrowia, będziesz potrzebować odpowiednich działań terapeutycznych oraz dostępnych narzędzi.
Potrzebny Ci Esperal? Nasza klinika w Katowicach ma dla Ciebie specjalną ofertę. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Esperal Katowice. Wolisz porozmawiać na infolinii? Zadzwoń: 578 016 964. Mamy przygotowaną bogatą ofertę, swoje usługi dostosujemy do Twoich indywidualnych potrzeb.
Skuteczność i czas działania Esperalu
Lek jakim jest Esperal de facto nie leczy samej choroby alkoholowej, ponieważ jego działanie opiera się na wywołaniu awersji, wstrętu do alkoholu. Osoba posiadająca wszywkę zaczyna kojarzyć alkohol z czynnikiem wywołującym silne i nieprzyjemne objawy utożsamiane z zatruciem alkoholowym. Aby metoda leczenia Esperalem była skuteczna i trwała, zaleca się skorzystanie z psychoterapii oraz odtrucia alkoholowego.
Czas działania Esperalu szacowany jest od ośmiu do dwunastu miesięcy – o ile osoba wykonująca zabieg zaszycia wykonała go prawidłowo i dobrze dobrała dawkę pod pacjenta. Podczas kuracji tabletka uwalnia substancję aktywną, co bezpośrednio wpływa na skuteczność Esperalu. Upośledza ona metabolizm alkoholu. Z tego powodu alkoholik zanim sięgnie po napój alkoholowy rozważy niechybne konsekwencje, jakie wystąpią po jego spożyciu. Mimo to leczenie Esperalem uznawane jest za całkowicie bezpieczne – dla trzeźwej osoby nie jest on zagrożeniem. Swoje działanie uwalnia w momencie połączenia disulfiramu z etanolem, nawet w niewielkiej ilości, wywołując tym samym silne zatrucie alkoholowe.
Esperal Katowice – gdzie się zaszyć?
Procedura zaszycia chirurgicznego rozpoczyna się od wywiadu medycznego lekarza chirurgii z pacjentem. Jego celem jest stwierdzenie lub wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
Zabieg wszycia Esperalu w naszym gabinecie odbywa się w oparciu o znieczulenie miejscowe, przez co zapewniamy komfort pacjentom, eliminując występowanie bólu podczas zaszycia, jak i bezpośrednio po nim. Następnie chirurg dokonuje niewielkiego nacięcia na skórze i umieszcza jałową tabletkę zawierającą Disulfiram. Zazwyczaj wybieraną okolicą umiejscowienia leku jest pośladek, co zapewnia pełną dyskrecję, a sama blizna po zabiegu jest praktycznie niewidoczna. Po zakończonej procedurze, pacjentowi zakładany jest opatrunek, co umożliwia mu szybką rekonwalescencję. Dodatkowo zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że osoba posiadająca wszywkę niemalże od razu po zabiegu może wrócić do swoich aktywności dnia codziennego.
Przeciwwskazania Esperalu
Niestety, z zabiegu wszycia Esperalu nie każdy może skorzystać. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest brak zachowanej abstynencji przed zaszyciem – należy zachować trzeźwośćprzez minimum 48 godzin. Krążący we krwi alkohol wywołałby nieodwracalne skutki zdrowotne, które mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale nawet i życiu.
Nie zaleca się również zaszycia alkoholowego kobietom w ciąży, a także osobom z niektórymi chorobami przewlekłymi. Należy pamiętać, że decyzję o możliwości uczestnictwa w zabiegu chirurgicznym wszycia Esperalu zawsze decyduje lekarz po wcześniejszej konsultacji medycznej.