Fala uderzeniowa – skuteczność wykonywanego zabiegu

Ostrogi piętowe wywołują ogromny ból, który pojawia się podczas chodzenia. Trudność będzie sprawiać stanie w jednym miejscu. Ostroga piętowa jest zjawiskiem, które można leczyć przy pomocy fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa na ostrogi piętowe – nowoczesna metoda leczenia

Ostrogi piętowe można leczyć przy pomocy specjalnych wkładek ortopedycznych. Lepszą propozycją wydaje się terapia falą uderzeniową. Szacuje się bowiem, że w niektórych przypadkach wystarczy ok. 5 zabiegów fali, aby móc doprowadzić do likwidacji bólu w danym miejscu.

Leczenie ostróg piętowych nie będzie trwać długo, a jest w stanie poprawić komfort życia wielu osób. Ile kosztują takie zabiegi falą uderzeniową? W Google wystarczy wpisać “fala uderzeniowa cena Warszawa” lub “fala uderzeniowa cena”, “fala uderzeniowa Warszawa”, aby wiedzieć, z jakimi kosztami w tym przypadku należy się liczyć.

Skuteczność terapii falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową polega na wykorzystaniu fal akustycznych. Mają one ukierunkowaną energię. Zabieg falą uderzeniową jest bezbolesny. Fizjoterapeuta przykłada do bolącego miejsca głowicę. Energia zaczyna przenikać przez skórę, dzięki czemu możliwy jest szybszy proces regeneracji. Dochodzi do stymulacji metabolizmu tkanek. Z czasem będzie można zauważyć, że dochodzi m.in. do likwidacji przejmującego bólu. Fala uderzeniowa na ostrogi piętowe należy do polecanych zabiegów, które wiele osób mogło przetestować już na własnej skórze.

Zastosowanie fali uderzeniowej

Należy jednak wspomnieć o tym, że falę uderzeniową stosuje się nie tylko w przypadku ostróg. Można spotkać się z powszechnym wykorzystaniem fali uderzeniowej w takich przypadkach jak:

  • łokieć tenisisty i golfisty,
  • kolano skoczka,
  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • zapalenie rozcięgna podeszwowego,
  • ból kręgosłupa szyjnego,
  • zwapnienia w stawach,
  • stany po urazach.

Przy schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego fale uderzeniowe wykazują się wysoką skutecznością, dlatego warto zdecydować się na ich zastosowanie.

Terapia falami uderzeniowymi – przeciwwskazania

Jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny, który nie wywołuje żadnej szkody. Dzięki temu można pozbyć się wielu dolegliwości bólowych. Istnieje jednak lista przeciwwskazań. Mowa tu o kobietach w ciąży, przy ostrych stanach zapalnych, pacjenci z nowotworami, a także osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Pacjenci, którzy mają zaburzenia krzepliwości krwi, również powinni zrezygnować z wykonania tego zabiegu.

Czy na zabieg falą potrzebne jest skierowanie?

Nie jest ono potrzebne. Można zgłosić się do dowolnego centrum, gdzie taka terapia jest oferowana. Zabiegi w trakcie trwania całej terapii powinny być wykonywane w odstępie od 5 do 7 dni, aby faktycznie mogły przynieść spodziewane efekty.

W przypadku ogromnych dolegliwości bólowych, nie ma się co zastanawiać nad tym, czy warto. Lepiej samodzielnie sprawdzić możliwości, jakie można sobie zapewnić.