Gips ortodontyczny – najważniejsze informacje

Gips ten jest w kilku rodzajach i wielu zastosowaniach. Jednak najczęściej stosuje się go podczas zlecenia unieruchomienia kończyn ruszających się przez ludzi, ale i zwierząt.

Gipsy ortodontyczny posiada kilka odmian jednak i te najważniejsze to:

 • gips modelowy.
 • gips modelowy o podwyższonej wytrzymałości.

Wyróżniamy również takie gips jak:

Gipsy twardy, który materiał jest między innymi do wykonania wszystkich innych modeli, na których również nie będą wykonywane wszystkie prace o wysokiej to precyzji. Gipsy z tej o to kategorii nadają się również do wykonywania modeli zębów przeciwstawnych, ale i do wypełnienia puszek polimeryzacyjnch.

Gips super twardy stosowany jest do prac precyzyjnych, ale i również do wykonywania słupków pod korony, ale i modeli dzielonych.

Gips super twardy o bardzo wysokiej ekspansji jest również stworzony jako ów materiał na modele służące do wykonania na przykład protez całkowitych.

Skład gipsów ortodontycznych.

Gips ten składa się między innymi z takich elementów jak:

 • Pół wodzian siarczanu wapnia.
 • Modyfikatory.

Czynniki, które wpływają na czas wiązania ów gipsu.

Wszystkie czynniki, które mają jakiś wpływ na czas wiązania takiego gipsu to:

 • Katalizatory.
 • Temperatura wody, która była użyta do zrobienia.
 • Temperatura całego otoczenia.
 • Sposób jego przechowywania.
 • Sposób zarabiania całego gipsu.

Gipsy ortodontyczne

Są to podstawowe materiały protetyka, które wspomagają ów pracę przy wielu innych pracach w technice dentystycznej. Gips ortodontyczny służy między innymi do wyrobów ortez, ale i do odlewania innych modeli.

Gips ten po połączeniu z wodą twardnieje na przykład na ręce, którą dany lekarz, czy inna osoba musi unieruchomić.

W protetyce stosuje się na przykład:

 • Gipsy modelowe, które posiadają różne składniki naturalne, albo i te syntetyczne.

W naszej ofercie na Dentalstore posiadamy o wiele więcej rodzajów gipsów ortodontycznych. Jednak i przede wszystkim, co nas wyróżnia to import japońskich gipsów, które pochodzą z firmy Mutsumi Dental. Gips te też i co najważniejsze odznaczają się wysoką jakością, ale i bardzo wysoką estetyką co również zapewnia o wiele lepszą pracę z gipsem. Co też i jest, ważne pakujemy, gipsy w kartony o pojemności 20 kilogramów, ale i dodatkowo ów gipsy III, ale, jak i IV klasy są podzielone na 2,5-kilogramowe worki, przez które materiał jest, zawsze świeży, i nie roznosi, się po żadnej pracowni co też jest, wielkim plusem.

Proporcje i mieszkanie gipsu ortodontycznego

Najważniejszym elementem jest, aby zawsze wsypać gips do wody, nigdy nie jest to odwrotne. W proporcjach zalecanych przez danego to producenta.

Zaleca się również i używanie ów wody demineralizowanej, ale i w ostateczności wody, która została wcześniej przygotowana. Nigdy nie wolno używać wody prosto z kranu, gdyż to ona może spowodować na przykład takie efekty jak:

 • Rozwarstwienie się gipsu.
 • Pojawieniem się pęcherzy na gipsie.

Zawsze trzeba pamiętać, aby robić to w gumowej misce i przy pomocy ów łopatki rozprowadzać gips, ale i czekać, aż cały nasiąknie wodą i dopiero wtedy można zacząć mieszać do osiągnięcia jednolitej konsystencji gipsu.

Opakowanie wszystkich naszych gipsów.

Gips ortodontyczny w zależności od jego pochodzenia i producenta występuje w takich opakowaniach jak od 20 do maksymalnie 25 kilogramów. Standardowa możliwa jest, wysłania do paczka nie może, jednak i przekroczyć 30 kilogramów. Jednak i przy zamówieniu więcej niż takowego to jednego opakowania gipsu ortodontycznego zostanie ona wysłana kilkoma paczkami. Warto jednak tutaj jeszcze wspomnieć, iż zamówienie powyżej 300 złotych przesyłka jest darmowa. Zamówienie powyżej ów 10 gipsów możemy realizować poprzez wysyłki paletowej.