Jak często należy chodzić do dentysty?

Czynniki, takie jak bardzo szybkie tempo życia, obowiązki czy praca zawodowa, powodują, że odmawiamy sobie wielu różnych przyjemności, zostawiając dbanie o siebie na później. Niestety tyczy się to też zdrowia jamy ustnej. Bagatelizujemy różnego rodzaju problemy, myśląc, że dolegliwości przejdą samoistnie. Zapominamy także o regularnych kontrolach w gabinecie stomatologicznym, które mogą zapobiec wielu poważnym problemom związanym z jamą ustną, takim jak np. próchnica.

Kiedy pójść do dentysty?

Regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne. Kontrola wykonywana przez stomatologa trwa tylko około 5 minut, a korzyści, jakie dzięki niej uzyskamy, są niepodważalne — możemy w porę wychwycić ubytki, zapobiec próchnicy oraz wszelkiego rodzaju schorzeniom. Jeśli pojawiają się takie objawy, jak ból czy nadwrażliwość podczas picia i jedzenia, konieczne jest podjęcie specjalistycznego leczenia stomatologicznego. Jednak terapia, gdy mamy zaawansowane zmiany w jamie ustnej, może być uciążliwa, kosztowna, jak również długotrwała. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych.

Wizyty kontrolne u dentysty

Jest wiele korzyści, jakie daje nam stomatolog Warszawa Bemowo to miejsce, gdzie mieści się gabinet dentystyczny Time For Dentist, który oferuje profesjonalne usługi stomatologiczne. Pracujący w nim specjaliści mają wieloletnie doświadczenie. Nieustannie poszerzają swoją wiedzę i podnoszą kwalifikacje, uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach oraz konferencjach. Stomatolog oceni stan jamy ustnej i jeśli będzie to konieczne – wdroży leczenie. Specjalista udzieli również wielu cennych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji.

Jak często chodzić do dentysty?

Nie istnieje z góry ustalona częstotliwość chodzenia do stomatologa. Przyjęło się, że dorosły człowiek powinien odbywać wizyty w gabinecie stomatologicznym raz na pół roku, o ile nie mamy innego zalecenia od dentysty. Minimum stanowią dwie wizyty w ciągu roku. Podczas nich możemy np. przeprowadzić higienizację, dzięki której zapobiegniemy chorobom przyzębia oraz usuniemy płytkę nazębną. Częściej odwiedzać gabinet stomatologiczny powinny dzieci i kobiety w trakcie ciąży oraz po niej, ponieważ ciąża osłabia zęby kobiety. Dla tych grup zalecane są kontrole stomatologiczne nawet co dwa lub trzy miesiące.

Profesjonalna konsultacja stomatologiczna

Jeżeli schorzenie jamy ustnej zostanie zdiagnozowane na początkowym etapie rozwoju, leczenie będzie ułatwione i zajmie mniej czasu oraz pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych kosztów. Ważne, aby jamą ustną zajął się profesjonalny dentysta Warszawa Bemowo to miejsce, gdzie mieści się gabinet stomatologiczny Time For Dentist. Przychodnia wyposażona jest w najnowszy sprzęt stomatologiczny, gdzie dostępne są również dwa aparaty do zdjęć wewnątrzustnych – punktowych, a także pracownia rentgenowska z pantomografem. W Time For Dentist pełna diagnostyka jest wykonywana na miejscu, co pozwala Pacjentom na uzyskanie kompleksowego leczenia.