Jak dbać o higienę intymną w zgodzie z naturą?

W dzisiejszych czasach słowa „bio” i „organic” są coraz powszechniej stosowane, ponieważ stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że życie w zgodzie z naturą może przynieść nam wiele bardzo istotnych korzyści. Ważnym tematem z punktu widzenia każdej kobiety jest właściwa pielęgnacja okolic intymnych, o której nie rozmawia się zbyt często. Jednak jest ważniejsza niż higiena pozostałych części naszego ciała. Z reguły nie zastanawiamy się nad tym, czy popełniamy jakieś błędy w pielęgnacji naszych miejsc intymnych, jednak bardzo często sięgamy po artykuły do higieny intymnej, które mogą być niekorzystne. Tymczasem świadomie dbające o siebie nowoczesne kobiety coraz chętniej sięgają po naturalne środki do higieny intymnej, takie jak naturalne podpaski, naturalne wkładki oraz naturalne tampony. Dlaczego i Ty powinnaś zainteresować się takimi produktami?

Higiena intymna w zgodzie z naturą

Dlaczego powinnaś zdecydować się na pielęgnację swoich miejsc intymnych w zgodzie z naturą? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – ponieważ miejsca intymne każdej kobiety narażone są na różnego rodzaju podrażnienia i stany zapalne, co może oczywiście odbić się negatywnie na zdrowiu.

Z pewnością nigdy wcześniej nie zastanawiałaś się nad tym, z czego wykonane są stosowane przez ciebie na co dzień artykuły do higieny intymnej, a prawda jest taka, że nierzadko wytwarza się je z nieekologicznej bawełny, do której produkcji stosuje się liczne nawozy. Do tego dochodzi bielenie chlorem, a także stosowanie plastiku, celulozowej folii oraz zapachowych substancji, co może doprowadzić do rozwoju wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Z pomocą przychodzą jednak naturalne podpaski, naturalne wkładki higieniczne i tampony, które zostały wykonane z organicznej bawełny, pochodzącej z ekologicznych upraw, a także inne naturalne środki do higieny intymnej w postaci płynów oraz kubeczków menstruacyjnych wielokrotnego użytku. Wszystkie opisane produkty można znaleźć w ofercie sklepu domeknatury.pl.

Naturalne artykuły do higieny intymnej

Od pewnego czasu na rynku możesz bez problemu znaleźć naturalne środki do higieny intymnej, które pozbawione są całkowicie niezdrowych substancji, a także kompozycji zapachowych, które mogą podrażnić delikatne miejsca intymne. Zarówno naturalne podpaski, jak i naturalne tampony oraz naturalne wkładki, produkowane są z organicznej bawełny i nie zawierają chloru, chemikaliów ani środków zapachowych. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla Twojego zdrowia i mają przyjazne pH, a ich jakość została potwierdzona ekologicznym certyfikatem.

Produkty do higieny intymnej w zgodzie z ideą zero waste

Jeśli mowa o ekologii, to nie sposób wspomnieć o tzw. idei zero waste, którą z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej codziennej higienie intymnej. Na czym ona jednak polega? Na wymianie jednorazowych podpasek, tamponów oraz wkładek na produkty wielokrotnego użytku, a także na stosowaniu kubeczka menstruacyjnego. Ten ostatni produkt wyprodukowany jest z medycznego silikonu, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia intymnego. Możesz go stosować wielokrotnie, pamiętając jednak o tym, aby po każdym użyciu dokładnie umyć go pod bieżącą wodą z dodatkiem naturalnego płynu do higieny intymnej.

Z kolei, jeśli chodzi o naturalne podpaski, tampony oraz wkładki wielokrotnego użycia, to ich stosowanie całkowicie eliminuje ryzyko podrażnień, a wykorzystywany podczas ich produkcji materiał jest w pełni paroprzepuszczalny, dzięki czemu z pewnością nie nabawisz się żadnych odparzeń.

Jeśli zdecydujesz się na zakup artykułów do higieny intymnej w zgodzie z ideą zero waste, to dbasz wówczas nie tylko o swoje zdrowie, ale również o otaczający Cię świat. Mniejsza ilość śmieci to oczywiście czystsze środowisko, a kupując zestaw naturalnych środków do higieny intymnej wielorazowego użytku, przez wiele lat nie będziesz produkować odpadów, gdyż będzie Ci on służył przez naprawdę bardzo długi czas. Postaw zatem na naturalność i ekologiczne produkty przeznaczone do pielęgnacji Twojej higieny intymnej.