Jak działa peeling kawowy?

Dobry peeling kawowy nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale może zrobić dla skóry znacznie więcej! Wszystko zależy od tego, co oprócz zmielonej kawy znajduje się w jego składzie. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wybranej kawy, która jest ścierniwem w peelingu. Jak peeling kawowy działa i jaki ma wpływ na skórę?

Złuszczanie – podstawowe zadanie peelingu kawowego

Peelingi kawowe są cenione w kosmetologii za swoje właściwości złuszczające i pielęgnacyjne. To oczywiście peelingi mechaniczne, w których podstawowym składnikiem jest kawa, pełniąca rolę ścierniwa. Jej drobinki, delikatnie wmasowywane w ciało, skutecznie usuwają martwy naskórek, przynosząc skórze wiele korzyści. Chodzi przede wszystkim o usunięcie bariery utrudniającej składnikom odżywczym, pochodzącym z balsamów czy innych kosmetyków do ciała, dostęp do głębszych warstw skóry. Peeling kawowy jednocześnie wygładza skórę i wpływa na ujednolicenie jej kolorytu.

Co jeszcze może peeling kawowy?

Najlepsze peelingi kawowe mogą być prawdziwą bombą odżywczą dla skóry. Zawarte w ich składzie naturalne oleje roślinne, takie jak olej makadamia, olej arganowy czy olej ze słodkich migdałów, nawilżają skórę, odżywiają ją i chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest rodzaj kawy, jaka użyta jest w peelingu kawowym. Tu warto zwrócić uwagę na kosmetyki, w których składzie znajdziemy kawę robustę. To kawa z wysoką zawartością kofeiny, która wpływa na metabolizm komórek skóry, przyspieszając go. Dzięki temu peeling nie tylko złuszcza, ale także ujędrnia skórę i wspomaga walkę z cellulitem. Niektóre peelingi kawowe wzbogacone są dodatkowo solą himalajską. Wspomaga ona sam proces złuszczania, ale jednocześnie dostarcza skórze cennych minerałów, odżywiając ją i poprawiając jej kondycję.

peeling kawowy

Jaki peeling kawowy wybrać?

Warto sięgać przede wszystkim po naturalne peelingi kawowe. W ich składzie znajdziemy m.in. kawę, cukier – wspomagające złuszczanie, sól himalajską oraz naturalne oleje roślinne. Dzięki takiej formule skóra jest jednocześnie złuszczana i pielęgnowana. Już po pierwszym użyciu widać znaczącą różnicę. Niektóre peelingi kawowe są dodatkowo wzbogacone o składnik rozświetlający. Warto taki peeling stosować zwłaszcza latem. Zawarte w formule błyszczące drobinki, mieniąc się w słońcu, sprawiają, że ciało wygląda zjawiskowo – zdrowo, jędrnie i ma piękny kolor.

Peeling kawowy to absolutny must have! Jego wielostronne działanie zapewnia skórze dobrą kondycję i wpływa na efektywniejsze wchłanianie składników odżywczych, znajdujących się w balsamach i masłach, aplikowanych na skórę w późniejszych etapach pielęgnacji. To także cudowna aromaterapia, którą możemy się cieszyć we własnej łazience. Któż nie lubi upojnego zapachu kawy!