Jak działają lecznice stomatologiczne?

Dbanie o zęby jest obowiązkiem każdego z nas, gdyż zęby raz utracone lub zniszczone już nie wyrosną. Obecnie standardem jest, aby zęby były zadbane oraz białe, nawet u palaczy. Dodatkowo zdrowie zębów ma wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych w organizmie człowieka. Stan zapalny zęba utrzymujący się przez dłuższy czas osłabia m.in. serce. Z tych powodów dbanie o stan uzębienia jest obowiązkiem i potrzebą, które zapewniają zdrowie oraz odpowiedni poziom życia.

Z jakich usług stomatologicznych warto korzystać?

Usługi stomatologiczne to nie tylko leczenie zębów czy ich usuwanie, ale również dbałość o ich wygląd, dlatego też wśród usług stomatologicznych warto wyróżnić usługi oferowane przez takich specjalistów jak:

 • pedodonta,
 • protetyk,
 • chirurg,
 • implantolog,
 • ortodonta.

Dostęp do usług tak różnorodnych specjalistów zapewniają większe placówki takie jak np. lecznice stomatologiczne golddent. Dla dbałości o nasze zęby, które służą nam do końca życia warto poszukać i skorzystać z usług placówki mogącej zaoferować pełnię zabiegów obejmujących nasze zęby. Zdrowe i zadbane zęby to podstawa zdrowia i pozytywnego postrzegania przez otoczenie.

Dlaczego musimy dbać o zęby?

Najważniejszym powodem konieczności dbania o zęby jest nasze zdrowie. Utrzymanie dobrego zdrowia zębów i dziąseł pozwala na zachowanie zdrowia całego organizmu, gdyż choroby zębów mogą być przyczyną problemów z układem pokarmowym czy krwionośnym. Zachowanie zdrowych i zadbanych zębów umożliwi zachowanie odpowiedniej kondycji całego organizmu. Dodatkowo zadbane zęby, bez ubytków, podnoszą naszą atrakcyjność w towarzystwie. To uśmiech jest pierwszą wizytówką, na jaką zwracają uwagę nowo poznane osoby. Właściwa pielęgnacja zębów i dbałość o ich zdrowie dodaje każdemu pewności siebie, dzięki czemu częściej uśmiechamy się i rozmawiamy z osobami nas otaczającymi. Zdrowe zęby to po prostu większa pewność siebie.

Jak dbać o zęby?

Do podstawowego zabiegu pielęgnującego zęby zalicza się regularne mycie zębów(każdego dnia co najmniej dwa razy dziennie). Każdego dnia powinno się również nitkować przestrzenie międzyzębowe oraz płukać jamę ustną płynem do płukania. Istotne są także regularne kontrole u stomatologa(co najmniej dwa razy w roku). Jeżeli dentysta nie zauważy ubytków można skorzystać z takich zabiegów jak skaling i piaskowanie zębów(czyszczą zęby z osadów i kamienia nazębnego). Warto także korzystać z pozostałych usług stomatologicznych. Usługi stomatologiczne warte wykorzystania to także działania profilaktyczne, protetyka, pełna diagnostyka(dokonana także w ramach chirurgii stomatologicznej, implantologi czy ortodoncji). Wszelkie usługi stomatologiczne są wykonywane w trosce o piękny uśmiech i zdrowie pacjenta. Bardzo ważne są też zabiegi profilaktyczne, które mogą zapobiec pojawieniu się próchnicy oraz stanom zapalnym dziąseł(np. skaling, piaskowanie czy fluoryzacja). Korzystając z usług specjalisty jak gabinet dentystyczny w Wołominie można bez problemu wyleczyć nawet wady zgryzu u dzieci bądź osób dorosłych. Warto udać się do gabinetu, aby skorzystać z:

 • ekstrakcji zęba(w razie potrzeby),
 • leczenia kanałowego,
 • leczenia ortodontycznego,
 • regularnych “przeglądów”,
 • wybielania,
 • oczyszczania z kamienia.

Artykuł powstał we współpracy z Lecznice Stomatologiczne Gold-Dent