Jak odbudować płytkę paznokcia?

Słyszysz hasło: uszkodzona płytka paznokcia i od razu myślisz: ojej, będę musiał długo czekać na to, aż sama naturalnie się ona zregeneruje. Nie mogę przecież nic z tym zrobić! Na szczęście nie do końca jest to prawda. Każde uszkodzenie płytki paznokcia można bowiem nieco wspomóc stosując odpowiednie zabiegi i dermokosmetyki. Jakie? Przepytaliśmy specjalistów i na podstawie ich odpowiedzi stworzyliśmy poniższy praktyczny poradnik.

Jak naprawić płytkę paznokcia?

Biegając za piłką na boisku. Zbyt szybko przemieszczając się po pokoju w domu. Czy po prostu potykając się na ulicy. W każdej z tych sytuacji niekontrolowanie możemy uderzyć stopą w coś twardego. Po takim wydarzeniu na początku skupiamy się na bólu i tym, że kontuzjowany obszar zaczyna sinieć. Jednak już nawet chwilę potem możemy dojrzeć, że do powyższych niedogodności doszła pęknięta płytka paznokcia. Jeśli jest to niewielkie pęknięcie które nie powoduje dodatkowego bólu i nie wiąże się ze stanem zapalnym w jego obszarze – możemy je zostawić w spokoju. Czasem jednak prowadzi ono do tego, że sytuacja przekształca się w tą, w której dotyka nas nawet odchodząca płytka paznokcia.

Gdy do tego dojdzie, właściwie jedynym skutecznym ratunkiem jest profesjonalna rekonstrukcja płytki paznokciowej która zabezpieczy odsłonięte łożysko paznokcia i nowo rosnącą, naturalną płytkę. Przy pomocy tego zabiegu w 100% odbudujemy paznokcie po urazach mechanicznych ale też te, które zostały zniekształcone przez różnego typu choroby.

Co istotne, procedura powinna być zawsze wykonywana wyłącznie w gabinecie specjalistycznym, przez doświadczonego podologa. Odbudowa płytki paznokcia musi też przebiegać z wykorzystaniem najlepszych dermokosmetyków. Do nich zalicza się na przykład zestaw do wypełniania ubytków paznokcia reConstructor marki Pharm Foot. Taki zestaw szybko sprawi, że oderwana płytka paznokcia zostanie zastąpiona nową, o dużych właściwościach odpornościowych.

Dzięki temu, że użyte kosmetyki pozostawią delikatnie maskującą, półprzezroczystą warstwę w obszarze paznokcia, będzie można stale śledzić odrost naturalnej płytki. Po około pół roku zdrowa płytka paznokcia powinna być już widoczna. Jest to moment, w którym możemy pozbyć się warstwy naprawczej i cieszyć się osiągniętymi efektami. Choć pamiętajmy, że regeneracja może trwać też nieco dłużej. Paznokcie różnych osób rosną bowiem w różnym tempie.

Najważniejsze jest jednak to, by nie popadać w panikę gdy dotknie nas odchodząca płytka paznokcia. Spokojnie udajmy się z tym kłopotem do podologa – on bowiem najlepiej zna się na tego typu kwestiach i umie im skutecznie zaradzić.