Jak wybrać prawidłowe okulary przeciwsłoneczne?

Okulary, które mają skutecznie chronić przed słońcem, warto wybierać równie starannie, jak soczewki korekcyjne. Okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie dobrej jakości, posiadające atesty i ponadczasowe wzornictwo będą nam służyły przez długi czas. Dobrze dopasowane oprawki i odpowiednie przyciemnione soczewki sprawią, że noszenie okularów będzie komfortowe. Modne okulary przeciwsłoneczne dodają szyku i podkreślają charakter stylizacji. Aby były wygodne, nie powinny się zsuwać, ani uciskać. Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed negatywnym wpływem promieniowania UV, zapobiegając ryzyku zapalenia spojówek, stanów chorobowych rogówki, a nawet zaćmy i innych poważnych chorób wzroku. Dlatego lepiej omijać tanie, przypadkowe okulary z przyciemnionymi soczewkami z plastiku.

Markowe okulary przeciwsłoneczne damskie

Chcesz kupić markowe okulary przeciwsłoneczne damskie lub męskie i nie wydać przy tym fortuny? W sklepie internetowym polskioptyk.pl znajdziemy damskie okulary z filtrami doskonałej jakości znanych marek, takich jak Ray-Ban, Brendel, Vogue Eyewear, Davidoff Eyewear, Morgan, Solano i wielu innych. Profesjonalni optycy przestrzegają przed noszeniem okularów przeciwsłonecznych, które pochodzą z przypadkowych miejsc. Mogą one mieć negatywne skutki dla ostrości wzroku i zdrowia oczu przy dłuższym stosowaniu. Tanie okulary przeważnie są znacznie niższej jakości, niż posiadające filtry okulary przeciwsłoneczne damskie lub męskie ze specjalistycznego sklepu. Dodatkowo plastikowe soczewki są na tyle złej jakości, że łatwo je zarysować, wypadają z oprawek i łatwo ulegają zniszczeniu. Dobrej jakości okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, to inwestycja w zdrowe oczy. Okulary powinny chronić przed promieniami UVA i UVB, które mają one szkodliwy wpływ na stan skóry, włosów i zdrowie oczu.

Warto sięgnąć po okulary z powłoką polaryzacyjną. Pozwala ona widzieć wszystko w prawdziwych barwach. Co więcej, okulary takie zwiększają wyrazistość obiektów, na które patrzymy. Tego typu okulary zazwyczaj są polecane do kierowania samochodu, gdy kierowca obawia się niewyraźnego widzenia lub oślepienia słońcem. Komfortowe i modne okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zwiększają jakość widzenia w każdych warunkach.

Modne okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

Dostępne są różne kolory soczewek, które dobieramy pod kątem własnych preferencji. Ciemnobrązowe, bursztynowe, szare, czarne, a może niebieskie lub różowe – możemy zdecydować się na różne kolory soczewek przeciwsłonecznych. Soczewki szare i brązowe to najbardziej popularne rodzaje soczewek. Sprawdzają się dla różnych rodzajów warunków. Warto dopasować okulary w taki sposób, aby wzrok mógł odpoczywać, a patrzenie przez okulary relaksowało i nie powodowało dyskomfortu. Oprawki powinny mieć kształt dopasowany do rysów twarzy, odpowiednie przyciemnienie soczewek do natężenia światła słonecznego, a wielkość okularów zapewniać komfortowe noszenie. Modne okulary przeciwsłoneczne dodają uroku i podkreślają styl.