Jak zadbać o zdrowie intymne kobiety?

Zdrowie kobiety to ogromny wachlarz działań o charakterze profilaktycznym. O ile kobiety generalnie interesują się swoim zdrowiem i są w stanie badać się co jakiś czas, to wiele wskazuje na to, że mają opór przed pójściem do ginekologa. Wynikać to może z tego, że nie mają dostępu do lekarza, który cieszy się dobrą opinią wśród pacjentek. Nie chodzi tu wcale o samo badanie, ale i o zapewnienie intymności w czasie wizyty u ginekologa. Wiele kobiet panicznie boi się tego, że w trakcie badania ktoś wejdzie do gabinetu (na przykład pracownik służby zdrowia, inna pacjentka czy osoba, która pomyliła gabinety lekarskie). Kobiety dość często narzekają na brak empatii, nieodpowiednie komentarze czy uwagi. Dlatego warto jest zdecydować się na wybór dobrego lekarza jakim jest ginekolog Szczecin.

Jakie znaczenie dla kobiet mają regularne wizyty u ginekologa?

Szacunek dla własnego zdrowia przejawiający się tym, że pacjentki są świadome roli profilaktyki, może uchronić je od wielu chorób. Niestety choroby natury onkologicznej bardzo często wynikają z tego, że dana kobieta nie była nawet i dziesięć lat na badaniach. Zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać chorobom właśnie poprzez bezbolesne usg ginekologiczne, niż płakać przez chorobę, gdy jest już za późno. Nie jest żadną tajemnicą, że usg ginekologiczne potrafi uratować życie – ten rodzaj badania może wykryć na przykład raka jajnika, który nie bez powodu powszechnie określany jest jako cichy zabójca. Usg ginekologiczne wykrywa nieprawidłowości powiązane między innymi z endometriozą, wadami anatomicznymi macicy, a także z zespołem policystycznych jajników. Przyjmuje się, że dla celów profilaktycznych każda kobieta powinna zdecydować się na to badanie raz na dwa lata. Ginekolog szczecin https://mediklinika.eu/ może w trakcie jednej wizyty zarekomendować inne podstawowe badania, na przykład cytologię.

Czy można nie chodzić do ginekologa?

W XXI wieku omijanie ginekologa jest po prostu niedopuszczalne – każda kobieta dla własnego dobra musi umawiać się na wizyty (ginekolog proponuje dogodne terminy wizyt, dzięki czemu każda kobieta ma możliwość dostosowania swojego czasu do grafiku lekarza). Wizyty u ginekologa są koniecznością – może przytrafić się infekcja, która powoduje uczucie dyskomfortu i obniża jakość życia. Prawidłowe rozpoznanie dolegliwości oznacza szansę na szybkie uwolnienie się od medycznego problemu. Zwlekanie z wizytą potrafi zaostrzyć infekcję lub przekształcić daną jednostkę chorobową w stan przewlekły, co często wydłuża czas leczenia. Najważniejsza jest jednak pełna profilaktyka antynowotworowa, gdzie dość często choroba nie daje żadnych znaków o swoim istnieniu, a jeśli się objawia, to bywa lekceważona. Innym przypadkiem, gdzie wizyty u ginekologa są konieczne, to ciąża.

Dla kogo jest ginekologia plastyczna?

Jeszcze jakiś czas temu ginekologia plastyczna dla wielu pań wydawała się być abstrakcją, ale współcześnie ta dziedzina medycyny nikogo nie powinna dziwić. Kobiety nie muszą już cierpieć z powodu zmian, które zaszły w ich ciele po porodzie naturalnym. Plastyka krocza poprawia nie tylko funkcjonowanie narządów płciowych, ale i pozytywnie wpływa na pożycie seksualne. Ginekologia plastyczna to nie tylko odtwarzanie stanu stref intymnych sprzed porodu, ale i szansa na komfortowe samopoczucie kobiet w okresie menopauzy, gdzie dość często mogą pojawiać się nieprzyjemne dolegliwości typu nietrzymanie moczu. Zabiegi podlegające pod ginekologię plastyczną potrafią usunąć uciążliwy problem w błyskawicznym czasie.