Jak zostać rejestratorką medyczną?

Sytuacja na rynku pracy w Polsce ulega dynamicznym zmianom. Łatwo jest jednak zauważyć, że zawody związane z branżą medyczną stają się coraz popularniejsze. Pracodawcy szukają specjalistów z zakresu wielu jej różnych gałęzi, dlatego warto rozważyć możliwość podążania właśnie tą ścieżką kariery. Jednym z zawodów, które wzbudzają duże zainteresowanie, jest rejestratorka medyczna. Ten dość niepozorny kierunek może okazać się doskonałym wyborem dla wielu osób, które szukają pomysłu na to, czym powinny się zająć w swoim życiu zawodowym lub chcą zmienić swoją dotychczasową pracę.

Rejestratorka medyczna – czym się zajmuje?

Bardzo często wydaje nam się, że osoby pracujące na recepcji po prostu obsługują klientów, a w tym przypadku pacjentów. Z boku wygląda to na dość proste i mało wymagające zajęcie, jednak prawda bywa zupełnie inna. Sekretarka medyczne zazwyczaj zajmuje się zarówno pacjentami pojawiającymi się w placówce osobiście, jak i kontaktującymi się z nią telefonicznie. W trakcie pracy umawia ich oczywiście na wizyty, ale też odpowiada na ewentualne pytania. Zajmuje się również niezbędną dokumentacją, którą należy przekazać personelowi medycznemu lub też uzupełniać na bieżąco. Oczywiście wiele zależy w tym przypadku od specyfiki i sposobu działania samej placówki, ale zdecydowanie nie jest to praca, w której będziesz się nudzić.

Sekretarka medyczna – kto może nią zostać?

Osoba wybierająca tę ścieżkę kariery powinna posiadać pewne cechy charakteru, które pomogą jej lepiej wypełniać swoje obowiązki. Przede wszystkim musi być to osoba dobrze zorganizowana, ponieważ ilość dokumentów i spraw do załatwienia bywa czasem przytłaczająca. W związku z tym, że rejestratorka medyczna ma na co dzień styczność z wieloma ludźmi, powinna ona również być kontaktowa i cierpliwa. Musi być to osoba, która potrafi słuchać i w razie potrzeby udzielić odpowiedniego wsparcia. Warto też pamiętać, że praca w placówkach medycznych bywa niezwykle stresująca. Dlatego też jest to zajęcie dla osób, które dobrze radzą sobie z emocjami nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

Szkoły Medyczne w Gdańsku – zdobądź zawód swoich marzeń!

Jeśli szukasz dla siebie odpowiedniej ścieżki kariery, koniecznie sprawdź ofertę naszej szkoły. Wśród wielu kierunków medycznych oferujemy również kształcenie dla przyszłych sekretarek medycznych. Nauka trwa tylko dwa lata i obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyki w placówkach medycznych. Każdy z naszych słuchaczy może więc przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda taka praca i z jakimi wiąże się wyzwaniami.

Kto może uczyć się w naszej szkole? Każda osoba dorosła posiadająca co najmniej wykształcenie średnie niezależnie od tego, czy zdawała maturę. Naszymi słuchaczami zostają osoby w każdym wieku, które chcą wykonywać swój wymarzony zawód lub zdecydowały się na zmianę swojej dotychczasowej pracy. Posiadamy doskonale przeszkoloną kadrę wykładowców z obszerną wiedzą oraz świetnie wyposażone sale. I co bardzo ważne dla wielu osób, nauka na kierunku rejestratorki medycznej jest zupełnie bezpłatna. Nie trzeba zatem martwić się o wpisowe lub czesne.