Jaką odżywkę do paznokci wybrać?

Odżywki to często jedyny ratunek dla naszych paznokci. Pozwalają one uratować dłonie po wielokrotnie wykonywanym manicure hybrydowym, pracach wymagających moczenia rąk i kontakcie z detergentami czy zimie. Skąd wynika takie działanie odżywek do paznokci? Po jakie sięgnąć, jeśli chce się poprawić wygląd płytki paznokciowej?

Jak działają odżywki do paznokci?

Odżywka do paznokci to niemal cudowny specyfik – potrafi zdziałać cuda. Przekonać można się o tym sięgając po dostępne na perfumeria.pl/collections/sally-hansen odżywki Sally Hansen. Kosmetyki te wzmacniają, odżywiają, nadają połysk i zapobiegają łamaniu się paznokci. Produkty marki Sally Hansen można też stosować jako bazę pod lakier – będą one wtedy pełnić funkcję ochronną.

Mnogość odżywek do paznokci sprawia jednak, że często zadajemy sobie pytanie, jaką wybrać. Najlepiej produkt dopasować do swoich potrzeb. Dla jednych z nas najlepsza będzie odżywka regenerująca, dla innej przyśpieszająca wzrost paznokcia. Na to, jak jednak będzie działać odżywka, wpływa jej skład. Szukając tej idealnej dla siebie, warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na niego.

Jaką odżywkę do paznokci wybrać?

Dobra odżywka do paznokci przede wszystkim powinna zawierać substancje pochodzenia roślinnego i witaminy. Te składniki są bezpieczne dla płytki paznokcia. Dobrze jest, jeśli w kosmetyku znajdziemy też filtry UV, które będą chronić paznokcie przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Jeszcze lepszą jakość mają odżywki, w których składach można odnaleźć substancje nawilżające takie jak np. olejek arganowy. Oprócz tego preparaty muszą zawierać witaminy i minerały. Jakie? Wszystko zależy od tego, jakie mają one mieć działanie.

Wapń i kreatyna to podstawowe składniki odżywek odbudowujących płytkę paznokcia. Jej wzrost przyspieszają preparaty zawierające ceramidy, krzemionkę i żelazo. Z problemem łamliwości lub rozdwajaniem się płytki poradzą sobie witaminy E, F, C i B7. Jeśli Twoim celem jest utwardzenie paznokci, sięgaj po kosmetyki z pyłkiem diamentowym i proteinami jedwabiu. W ofercie drogerii znajdziesz też odżywki z witaminą D, która uzupełnia niedobory witamin i wzmocni płytkę oraz witaminą C, która będzie działać przeciwbakteryjnie i zapobiegać stanom zapalnym.

Jak długo stosować odżywki do paznokci?

Najlepsze odżywki do paznokci przyniosą efekty już po 4 tygodniach stosowania. Ważne jest jednak, aby na płytkę nakładać ją regularnie. Zgodnie z zaleceniami producentów powinna być ona aplikowana co 2-3 dni, bez zmywania poprzedniej warstwy. Po 7-14 dniach wszystkie warstwy trzeba zmyć i od początku zacząć cały proces.