Jakie herbaty wspomagają leczenie zapalenia pęcherza?

Zapalenie pęcherza to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Ten nieprzyjemny stan zapalny objawia się przede wszystkim pieczeniem i bólem w okolicach cewki moczowej. Kurację można rozpocząć metodami domowymi – ważne jest to, aby działać szybko. Warto pić herbatki, które skutecznie wspomagają leczenie zapalenia.

Skąd bierze się zapalenie pęcherza?

Zapalenie układu moczowego rozwija się wtedy, kiedy do dróg moczowych dostaną się bakterie. W większości przypadków za rozwój choroby odpowiedzialne są bakterie Escherichia coli. To właśnie namnażanie się tych bakterii sprawia, że w układzie moczowym rozwija się zapalenie. Problemy z pęcherzem należą do tych bardzo uporczywych i bolesnych. W okolicach cewki moczowej odczuwamy wtedy ból i pieczenie. Oddawanie moczu staje się również bardzo nieprzyjemne. Odczuwając pierwsze symptomy zapalenia pęcherza należy od razu wdrożyć środki zapobiegawcze. Bowiem nieleczone zapalenie może narastać – tym samym ból i pieczenie będą coraz silniejsze. To co warto zastosować na początek, to rozmaite herbaty, które wspomagają leczenie zapalenia, czy też suplementy diety. Bardzo ważne jest to, aby w przebiegu zapalenia pęcherza pić dużo wody. Woda z cytryną lub żurawiną będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kwaśny płyn wypłukuje bakterie. Oprócz wody dobrze pić herbatki ziołowe, ponieważ jest to naturalny sposób na zwalczenie zapalenia. Oczywiście w przypadku, kiedy te domowe sposoby nie do końca działają, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Zapalenie pęcherza jest bowiem dolegliwością, której nie można absolutnie lekceważyć.

Jakie herbaty wspomogą leczenie?

Picie dużej ilości płynów to podstawa w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Naturalne herbatki ziołowe są tutaj jedną z najlepszych propozycji. Które warto pić? Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie herbata żurawinowa, bo to właśnie żurawina ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie pęcherza moczowego. Oprócz żurawiny sięgajmy po inne herbatki o działaniu moczopędnym. Świetnym rozwiązaniem będzie herbata z pokrzywy, bratka albo mniszka lekarskiego. Można także sięgać po różne mieszanki ziołowe. Wybierając herbaty sięgajmy po te najlepszej jakości, które w swoim składzie zawierają wyselekcjonowane zioła. Najlepszym wyborem będą herbatki z oferty Herbapol.poznan.pl. To szeroki wybór pysznych i zdrowych ziołowych herbat, które doskonale sprawdzą się w leczeniu zapalenia pęcherza, ale też innych dolegliwości.