Jakie skarpetki złuszczające dla mężczyzn?

Wielu mężczyzn, nie tylko tych wykonujących najcięższe prace fizyczne, ma problem ze skórą stóp. Często może dojść do jej przesychania, pękania czy rogowacenia wierzchniej warstwy naskórka. Co wtedy zrobić? Kobieta wybrałaby się do kosmetyczki. Ale w naszym społeczeństwie facet poddający się zabiegom pielęgnacyjnym w salonie kosmetycznym to nadal tabu. Zamiast więc tego można postawić na skarpetki złuszczające męskie. Dlaczego akurat skarpetki? Bo ich użycie nie wymaga od użytkownika żadnych specjalistycznych działań i zajmuje naprawdę niewiele czasu. Jednocześnie otrzymuje się dużą skuteczność działania jeśli chodzi między innymi o złuszczanie niechcianego, zrogowaciałego naskórka.

Dobry produkt: skarpety złuszczające męskie

Jakimi składnikami powinny być nasycone skarpetki by oferowały powyższe działanie? Jednym z najważniejszych jest mocznik w możliwie dużym stężeniu. To bowiem on jest świetny we wspomaganiu złuszczania skóry, ale też w odbudowywaniu prawidłowego płaszcza lipidowego stóp, dzięki którym woda lepiej zatrzymywana jest w organizmie. Kolejny istotny produkt który mogą kryć w sobie skarpety złuszczające dla mężczyzn, to kwas hialuronowy. Dobrze, jeśli będzie on połączony z chociażby z wyciągiem z miodu. Oba te składniki razem wykazują intensywne działanie kojące, regenerujące i tonizujące. 

Również inne kwasy – takie jak glikolowy czy mlekowy – to dobry wybór na skarpetki lecznicze dla facetów. Ich zadaniem jest w tym wypadku zwłaszcza osłabienie wiązań znajdujących się między keratynocytami, a przez to perfekcyjne odsłonięcie nowych, świeższych warstw naskórka. Dodatkowo takie skarpety lecznicze na popękane pięty pomagają nawilżyć skórę i wzmacniają jej naturalną odnowę. Inne składniki, którymi bywają wypełniane omawiane produkty, to ekstrakty naturalne, z awokado czy pieprzowej mięty. Pierwszy wspomaga regenerację skóry, wzmacnia ją i  odżywia, zaś drugi gwarantuje komfortowe uczucie świeżości. Nie można zapomnieć także o glicerynie, która pozytywnie wpływa na miękkość skóry oraz wiąże wodę w naskórku.

Gdy już złuszczyliśmy naskórek warto zamienić powyższe skarpetki na skarpety lecznicze ze srebrem. Są to produkty pielęgnacyjne wykonane z bambusowej przędzy stworzone z myślą o stopach nadmiernie się pocących, nadwrażliwych i mających nadmierną skłonność do łapania infekcji. Mimo, że są to skarpety lecznicze bezuciskowe, to nie mają one tendencji do nadmiernego ściągania się ze stóp. Za to zapewniają bardzo dobrą ochronę antybakteryjną i antygrzybiczą. Dostajemy więc w komplecie komfort użytkowania i zwiększone bezpieczeństwo dla naszych stóp.