Jakie wybrać zabiegi dla dojrzałej skóry?

Utrata jędrności i elastyczności skóry, opadanie powiek górnych, przebarwienia, zmarszczki i szorstkość to najczęstsze niedoskonałości skóry dojrzałej. Domowa pielęgnacja niestety nie jest wystarczająca na tego typu problemy. Gdy pojawiają się wyżej wymienione objawy warto sięgnąć po dedykowane zabiegi medycyny estetycznej. Które zabiegi dla skóry dojrzałej najlepiej się sprawdzają? Co wybrać w gabinecie medycyny estetycznej?

Cera dojrzała – charakterystyka

Skóra zaczyna starzeć się po ukończeniu 25 roku życia. To wtedy na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Wtedy warto zacząć stosować pielęgnację oraz rozpocząć przygodę z zabiegami kosmetologicznymi, mającymi na celu odżywiać skórę oraz pobudzać produkcję kolagenu w skórze. Dodatkowo z upływającym czasem ilość zmarszczek się zwiększa, niektóre z nich przeistaczają się w głębokie bruzdy, a skóra zaczyna wiotczeć i tracić elastyczność. Dzieje się tak ze względu na zmniejszoną ilość kolagenu i elastyny w skórze oraz ubywającej ilości kwasu hialuronowego – składników odpowiedzialnych za młodzieńczy wygląd skóry. Bardzo często oprócz wiotkości skóry na policzkach czy szyi zauważa się wiotkość skóry powiek górnych kwalifikowanych jako opadająca powieka. To problem z którym boryka się wiele osób a niesie on ze sobą nieprzyjemne skutki w postaci zaburzenia pola widzenia czy występowania częstych bóli głowy i migren. Skóra dojrzała charakteryzuje się również przebarwieniami, powstającymi najczęściej w wyniku ekspozycji na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia blokerami.

Jakie zabiegi wybrać dla skóry dojrzałej?

Do najpopularniejszych a zarazem najskuteczniejszych zabiegów dedykowanych dla cer dojrzałej można zaliczyć:

  • radiofrekwencję mikroigłową -zabieg mający na celu pobudzać fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, przebudowywać skórę i zwiększać jej napięcie. W efekcie serii zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej dochodzi do pogrubienia struktury skóry, zwiększenia elastyczności, redukcji zmarszczek, obwisów i cieni pod oczami oraz rozjaśnienia i rozświetlenia skóry
  • blefaroplastyka powiek – to zabieg chirurgiczny mający na celu redukcję opadającej skóry powiek górnych. Blefaroplastyka powiek od kilku lat stała się bardzo popularnym i najskuteczniejszym zabiegiem redukującym wiotką skórę powiek, efektem jest nie tylko odmłodzenie spojrzenia i skóry wokół oczu, ale również większe pole widzenia i redukcja ciężkości powiek i bóli głowy tym spowodowanych
  • stymulatory tkankowe – to preparaty służące do odmładzania wyglądu skóry. Zabiegi mające na celu pobudzić skórę do przebudowy, wpłynąć na odbudowę kolagenu i elastyny, poprawić napięcie i gęstość skóry. Zabiegi wykonuje się w formie serii nakłuć lub podawania preparatu kaniulą.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.