Kredyt dla lekarzy w 2022 roku

Rok 2022 jest rokiem, w którym o kredyt firmowy i kredyt hipoteczny będzie dużo trudniej ze względu na wyższe stopy procentowe. W związku z tym należy przygotować się na mniejszą zdolność kredytową ubiegając się o pożyczkę dla lekarzy w porównaniu do poprzednich lat.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym w 2022 roku muszą mieć świadomość, że zdolności kredytowe na dzień dzisiejszy są niże o około 40-50% rok do roku, co oczywiście nie pomaga w przyznawaniu kredytu hipotecznego na wysokie kwoty. W praktyce wyższe oprocentowanie ogranicza zdolność kredytową z 1.000.000 PLN do 500.000 – 600.000 PLN w zależności od sytuacji osobistej. Trzeba również pamiętać, że kredyty hipoteczne będą w perspektywie kilku miesięcy jeszcze droższe i mniej dostępne.

Kredyt dla lekarza

W związku z tym jeżeli ktoś obecnie jest zainteresowany kredytem hipotecznym dla lekarzy i planuje zakupić nieruchomość w 2022 roku to warto rozpocząć proces już teraz kiedy możemy jeszcze w ofercie niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych w stosunku do możliwego oprocentowanie na koniec roku.

Kredyt firmowy dla lekarzy

Kredyt firmowy dla przedstawicieli wolnych zawodów daje możliwość uzyskania kredytu na preferencyjnych warunkach. Niestety większość banków ograniczyło uproszczone procedury w 2020 roku w czasie pandemii. W praktyce oznacza to, że bank wyda decyzję kredytową na podstawie dostarczonych dokumentów finansowych. W przypadku jeżeli zdolność kredytowa pozwoli to na szczęście dla lekarzy bank oferuje dalej preferencyjne warunki kredytowania w porównaniu do innych branży.

Obecnie oferty banków dla lekarzy umożliwiają skorzystania z kredytu firmowego na dowolnych cel do 500.000 PLN bez zabezpieczenia.

Kredyt dla lekarzy

Kredyt dla lekarzy na oświadczenie

W konkretnych przypadkach istnieje możliwość w 2022 roku skorzystania z kredytu na oświadczenia dla lekarzy przy prowadzeniu jedno osobowej działalności gospodarczej. Warto przeanalizować własną sytuację finansową przed rozpoczęcie składania wniosków samemu lub z pomocą doradcy kredytowego. Pozwala to na wybór optymalnego banku dla konkretnej sytuacji i ograniczyć niepotrzebne zapytanie kredytowe w BIK.

Kredyt dla lekarzy 2022

Kredyt konsolidacyjny

W przypadku, gdy chcemy spłacić kredyty gotówkowe na mniejsze kwoty jednym większym kredytem konsolidacyjnym oczywiście jest możliwość dokonania spłaty kredytów. Konsolidacja ma kilka zalet, do których możemy zaliczyć:

  • zwiększenie zdolności kredytowej – co do zasady jeden większy kredyt pozwala obniżyć miesięczną ratę kredytu w porównaniu do kilku drobnych kredytów
  • obniżyć koszt kredytu – wybierając jeden większy kredyt możemy uzyskać lepsze warunki niż posiadając w kilku bankach mniejsze zobowiązania kredytowe
  • opanować sytuację kredytową – z praktyczne punktu łatwiej jest zarządzać jednym kredytem i mieć do niech na bieżąco podgląd niż do 7 – 8 drobnych kredytów.