Laryngolog z Warszawy – kiedy warto udać się na wizytę do tego specjalisty?

Dolegliwości ze strony uszu, krtani, gardła czy nosa zwykle są utożsamiane z klasycznym przeziębieniem lub inną, z pozoru niegroźną chorobą. Niektóre z nich wymagają jednak konsultacji ze specjalistą. Sprawdź, w czym może Ci pomóc laryngolog z Warszawy!

  1. Czym zajmuje się laryngolog? Warszawa miejscem pracy specjalistów
  2. Zapalenie ucha zewnętrznego, zapalenie zatok i inne schorzenia, które wymagają konsultacji z laryngologiem

Laryngolog, a właściwie otolaryngolog, to specjalista, w którego obszarze zainteresowań są głównie schorzenia narządów zlokalizowanych w obrębie głowy i szyi. Przeprowadza nie tylko leczenie przewlekłych dolegliwości, ale również tych występujących czasowo, ale uciążliwych.

Czym zajmuje się laryngolog? Warszawa miejscem pracy specjalistów

Otolaryngologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny. Laryngolodzy zajmują się zarówno schorzeniami krtani i gardła, jak i tchawicy, przełyku, zatok, uszu lub nosa. Pacjenci, którzy wymagają leczenia laryngologicznego, często cierpią na zapalenie ucha zewnętrznego, zapalenie zatok, zapalenie gardła czy choroby jamy ustnej. Laryngolog pomoże również w przypadku chrapania, zaburzeń równowagi, smaku, węchu lub słuchu.

Niektóre schorzenia są stosunkowo łatwe do zdiagnozowania i wyleczenia za pomocą farmakologii lub metod inwazyjnych, np. zabiegów laryngologicznych. Z kolei inne wymagają pogłębionej diagnozy, a wtedy potrzebny jest wysokiej klasy specjalista laryngolog Warszawa. To lekarz, który nie tylko ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej i odbył niezbędny staż, ale jest prawdziwym pasjonatem tej dziedziny medycyny.

laryngolog warszawa

Zapalenie ucha zewnętrznego, zapalenie zatok i inne schorzenia, które wymagają konsultacji z laryngologiem

Im szybciej laryngolog postawi diagnozę, tym lepsze efekty leczenia można osiągnąć. Niekiedy wystarczy leczenie farmakologiczne, jednak w przypadku niektórych problemów, konieczne jest wykonanie inwazyjnego zabiegu. Do poradni otolaryngologicznej pacjentów kieruje najczęściej lekarz rodzinny, który wykryje u swojego pacjenta, np. zapalenie ucha środkowego, zapalenie ucha wewnętrznego lub zapalenie zatok przynosowych. O ile jednostkowe wystąpienie takich schorzeń nie jest groźne, o tyle przedłużający się stan zapalny lub nawracające dolegliwości, wymagają konsultacji ze specjalistą.

Laryngolog może pomóc również w leczeniu chrapania, w przypadku złamania nosa lub innych urazów tego narządu, a także nieprawidłowego działania gruczołów ślinowych. Konsultacja laryngologiczna często jest krokiem w stronę odzyskania zdrowia, dlatego nie warto zwlekać z jego wykonaniem.