Lifting twarzy

Każdy z nas chciałbym zatrzymać upływający czas i jak najdłużej wyglądać młodo. Z wiekiem nasza skóra staje się bardziej wiotka, szara, zmęczona. Owal twarzy nie jest już tak wyraźny, pojawił się podwójny podbródek, a upływający czas zarysował na Twojej skórze zmarszczki. Na całe szczęście dostępne są narzędzia, które pozawalają zatrzymać upływający czasu oraz skutecznie walczyć z objawami procesu starzenia.

Lifting twarzy – na czym polega?

Ma za zadanie podnieść i naciągnąć skórę, zredukować zmarszczki i poprawić owal twarzy. Lifting twarzy może w znaczący sposób cofnąć widoczne na skórze oznaki starzenia, stymulować produkcję włókien kolagenowych oraz zapobiegać kolejnym zmianom, które mogą z upływem lat pojawić się na twarzy. Starsza i bardziej zniszczona skóra znacznie lepiej zareaguje na chirurgiczną interwencję, młodej wystarczą nieinwazyjne zabiegi, które można stosować już po 30. roku życia.

Dla kogo lifting twarzy? Kto może wykonać lifting twarzy?

Niechirurgicznym zbiegom poprawiającym jędrność skóry twarzy może poddać się prawie każdy. Należy jednak pamiętać o tym, że wykonanie liftingu twarzy u niektórych osób będzie niemożliwe. Podstawowym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest obecność stanów zapalnych (zarówno wirusowych, bakteryjnych, jak i grzybiczych). Zabieg nie powinien być wykonywany, jeżeli pacjent cierpi na schorzenia neurologiczne, choroby serca, dermatozy, nowotwory, choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz niewyrównana cukrzyca. Nie należy wykonywać zabiegu u kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji. Zawsze przed zabiegiem należy poinformować osobę, która będzie wykonywała zabieg o naszych dolegliwościach i chorobach.

Lifting bez skalpela – efekty zabiegu

Efekty, jakich możemy spodziewać się po liftingu twarzy bez skalpela to jędrna, napięta, elastyczna, wypoczęta i znacznie gładsza skóra, która wygląda na młodszą. Im więcej zabiegów zastosujemy, tym lepsze będą rezultaty. Zmarszczki ulegną wyraźnemu wygładzeniu, a skóra będzie jeszcze lepiej odżywiona. Jeden zabieg trwa od 20 do 60 minut. Sugerowana częstotliwość liftingu RF to 5-10 wizyt co około 2-3 tygodnie.