Maska przeciwsmogowa Broyx na Twoje potrzeby – jak ją wybrać?

Powodów, dla których potrzebujesz maski antysmogowej, może być wiele. Praca w dużym zapyleniu, mieszkanie w zatłoczonym mieście, uprawianie sportu w przestrzeni miejskiej, sezonowe alergie itd. Dzisiejszy rynek obfituje w takie środki ochrony osobistej, ale tylko te, które spełniają wymogi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, są warte uwagi. Tak jest w przypadku masek przeciwsmogowych Broyx. Jak wybrać najlepszy dla siebie model?

Powodów, dla których potrzebujesz maski antysmogowej, może być wiele. Praca w dużym zapyleniu, mieszkanie w zatłoczonym mieście, uprawianie sportu w przestrzeni miejskiej, sezonowe alergie itd. Dzisiejszy rynek obfituje w takie środki ochrony osobistej, ale tylko te, które spełniają wymogi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, są warte uwagi. Tak jest w przypadku masek przeciwsmogowych Broyx. Jak wybrać najlepszy dla siebie model?

Przed czym chroni maska antysmogowa Broyx?

Z zasady maska antysmogowa została stworzona, aby chronić jej użytkowników przed zanieczyszczeniami powietrza na obszarach miejskich, zwykle w miastach lub wokół nich (np. w pobliżu terenów przemysłowych). Zanieczyszczenia te tworzą głównie zawieszone w powietrzu cząstki stałe, czyli kurz, sadza, dym. Większość z nich emitowana jest ze źródeł takich jak pojazdy z silnikami diesla, spalanie odpadów i upraw, dym z kominów fabryk oraz praca kopalni i elektrowni węglowych.

Narażenie na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza może prowadzić do wystąpienia szeregu problemów zdrowotnych. Przede wszystkim zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych, chorób serca, udaru i raka płuc. Dlatego, jeśli cierpisz na alergie, choroby płuc, często przemieszczasz się na pieszo w centrum zatłoczonych miast, biegasz lub jeździsz na rowerze w przestrzeni miejskiej, podróżujesz środkami transportu publicznego lub pracujesz w fabryce itd. – maska Broyx powinna towarzyszyć Ci każdego dnia.

Jak dobrać maskę do swojego wizerunku?

Producent Broyx daje swoim klientom możliwość wyboru koloru i wzoru maski, dlatego każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Są modele, które pasują typowo do sportowych stylizacji, ale są też i takie, które będą dobrze komponowały się również ze strojem wizytowym. Jednak sam styl to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim odpowiednie dopasowanie.

Maski antysmogowe Broyx wyprofilowano tak, aby ich kształt idealnie pasował do budowy anatomicznej twarzy człowieka. Wzmocniony nosek, regulowany rzep i wygodne nauszniki sprawiają, że maska dobrze dolega, ale jednocześnie nie obciera i nie powoduje żadnych ucisków. To bardzo ważne, bo gdy przyjdzie Ci spędzić w maseczce kilka godzin, odczujesz, jak duży komfort daje używanie dobrze dobranej maski.

Jednak, aby w pełni cieszyć się skutecznością i wygodą noszenia maseczki przeciwsmogowej, należy dobrać odpowiedni jej rozmiar. W ofercie Broyx do wyboru masz dwa:

  • rozmiar M dla osób o szczupłej i średniej budowie twarzy. Obwód głowy 48-56 cm, wysokość od nasady nosa do brody ok. 14 cm;
  • rozmiar L dla osób o średniej i szerokiej budowie twarzy. Obwód głowy 52-60 cm, wysokość od nasady nosa do brody ok. 15 cm.

Pamiętaj, że tylko dokładny pomiar zapewnia komfort użytkowania maski, która nie może być ani za ciasna, ani za luźna.

Maski antysmogowe Broyx z oryginalnymi filtrami

Sercem każdej maski antysmogowej Broyx jest czterowarstwowy filtr, który oczyszcza powietrze i zapewnia swobodne oddychanie. W zasadzie bez odpowiedniego filtra maska nie będzie działać. Dlatego, jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie, wybieraj tylko oryginalne wkłady, które zapewniają efektywne zabezpieczenie przed smogiem, pyłami, aerozolami, alergenami, cząstkami stałymi itd.

Działanie filtrów Broyx zostało potwierdzone w licznych testach i badaniach. Ustalono, że najkorzystniej działa połączenie włókniny elektrostatycznej HEPA E12 99,5% z warstwą z węgla aktywnego. Pierwsza odpowiada za wychwytywanie i odseparowywanie m.in. pyłów zawieszonych, alergenów wziewnych i smogu. Druga warstwa uzupełnia działanie pierwszej i dodatkowo zatrzymuje lotne związki organiczne, odory i inne cząsteczki aerozoli. Dzięki takiej kombinacji masz pewność, że włóknina filtracyjna powstrzyma każdy rodzaj zanieczyszczenia przed przedostaniem się go do Twojego układu oddechowego.

Warto więc podczas wybierania dobrej maski antysmogowej Broyx pamiętać nie tylko o jej właściwym rozmiarze i ładnym wzorze, ale także zakupie zestawu oryginalnych filtrów.