Metody leczenia zyskujące na popularności

Niestandardowe metody leczenia

Niekonwencjonalne metody leczenia przeżywają obecnie ogromny rozkwit. Wraz z pojawieniem się na rynku produktów ekologicznych zauważono, że i w leczeniu można opierać się na tym, co naturalne.

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo, inaczej fitoterapia, wróciło do łask wraz z pojawieniem się naturalnych produktów spożywczych. Wielu zauważyło wtedy, że to właśnie zioła pierwotnie uznawane były za czyste substancje, które nie tylko pomagają zwalczać choroby, ale także zapobiegają wielu poważnym schorzeniom.

Zioła najlepiej stosować profilaktycznie i na co dzień dbać w naturalny sposób o zdrowie. Wiele schorzeń ma swoje źródło w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Kłopoty z trawieniem, czy schorzenia dotyczące jelit mogą bezpośrednio wpływać na obniżenie odporności organizmu. W tej sytuacji warto sięgnąć po Zioła szwedzkie –produkt, który wspomaga trawienie i metabolizm tłuszczów. Jednocześnie likwiduje wzdęcia i pomaga zachować prawidłową masę ciała.

Preparaty ziołowe można stosować również w sytuacjach obniżonego poziomu funkcjonowania układu nerwowego. Przewlekły stres i napięcie mogą przyczynić się do wielu chorób, które odbiją się na całym organizmie. Mogą spowodować migrenowe bóle głowy, otyłość, choroby serca oraz kości i stawów.

Warto w tej sytuacji sięgnąć po szyszki chmielu, dostępne w tabletkach albo ziołowy preparat z ashwagandhą. To produkty, które ukoją nerwy oraz pomogą w utrzymaniu stabilnej postawy emocjonalnej. Z kolei Nerwobonpomoże zasnąć po ciężkim, pełnym stresujących sytuacji dniu. Zawiera ekstrakt z korzenia kozłka i ziela męczennicy oraz szyszek chmielu, które łagodzą napięcie i pozwalają się wyciszyć.

Apiterapia

Apiterapia to metody naturalnego leczenia i zapobiegania chorobom poprzez zastosowania produktów pochodzenia pszczelego. Pierwsze wzmianki na temat leczniczych właściwości miodu, czy mleczka pszczelego pojawiły się już w starożytnym Egipcie. Pozytywnie na ten temat wypowiadać miał się również Hipokrates.

Miody manuka mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest powszechnie uznawany za naturalny antybiotyk. Ma szerokie zastosowanie w leczeniu chorób układu oddechowego. Jednocześnie zauważono jego korzystny wpływ na działanie układu nerwowego – wspiera farmakologiczne leczenie nerwic. Poleca się go w osobom wyczerpanych bądź zmęczonym psychicznie.

Warto sięgnąć po miód z mleczkiem pszczelim, które występuje także w tabletkach. Mleczko pszczele podnosisprawność intelektualną i dodaje sił witalnych. Przydaje się zwłaszcza w sytuacjach wzmożonego wysiłku intelektualnego lub fizycznego.

Z kolei pierzga (pokarm pszczół, który wytwarzają w ulu) sprawdzi się podczas rekonwalescencji po chorobie, ponieważ świetnie regeneruje wątrobę obciążoną stanem zapalnym i przyjmowanymi lekami.

Niekonwencjonalne i jednocześnie całkowite naturalne metody leczenia i zapobiegania chorobom mogą istotnie przyczynić się do wzrostu jakości życia. Zgodnie z zasadą Po pierwsze nie szkodzić, pomagają dożyć w zdrowiu długich lat.