Na co zwrócić uwagę planując zakup smartwacha?

Odkąd kilkanaście lat temu na rynku pojawił się pierwszy smartfon, doczekaliśmy się kilku akcesoriów, które ściśle z nim współpracują. Należą do nich słuchawki bezprzewodowe, smartbandy (opaski dla osób uprawiających sport) oraz tytułowe smartwatche, czyli inteligentne zegarki. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć je osobom, które wciąż wahają się przed zakupem smartwatcha w obawie, że jest to bardziej gadżet aniżeli dobry zegarek.

Co sprawiło, że smartwatche pojawiły się na rynku?

Wiedząc, że smartfon wyposażony jest w zegarek, wydawać by się mogło, że w wielu przypadkach może on na dobre zastąpić tradycyjne zegarek. Dla sporej części użytkowników smartfonów pomimo długiej listy jego zalet, zegarek to zegarek. Poza tym minusem smartfona jest to, że aby odebrać połączenie musimy go wyjmować. Bywa, że nie zawsze jest to łatwe. Podczas jazdy komunikacją miejską, podczas zakupów, a nawet jadąc samochodem. Producenci elektroniki szybko zauważyli, że istnieje miejsce na nowy produkt – inteligentny zegarek. Tak w sklepach pojawiły się smartwatche, które początkowo nie wzbudziły jednak dużego entuzjazmu klientów.

Co sprawia, że zegarek smartwatch stale zyskuje na popularności?

Najprościej rzecz ujmując przemawia za tym jego użyteczność oraz atrakcyjny wygląd. Producenci dostrzegając potencjał stworzyli osobne linie zegarków dla kobiet i mężczyzn. Smartwatche damskie, pomimo że posiadają dokładnie te same funkcje otrzymały bardziej kobiecy wygląd. Są nieco mniejsze, występują też w innej kolorystyce. Wszystko po to, aby panie mogły bez problemu dopasować je do swojej garderoby.

Jakie funkcje posiadają inteligentne zegarki, które sprawiają, że warto je posiadać?

Jeśli ktoś przez lata nosił tradycyjny czasomierz, po założeniu smartwatcha może być zaskoczony tym jak wiele mieści się w niewielkim urządzeniu, które nosi na swoim nadgarstku. Oczywiście smartwatche są różne.
W zależności od modelu i producenta mogą mieć mniej lub więcej opcji. Niemniej jednak funkcje przydatne na co dzień to m.in.:

– licznik kroków, który sprawdzi się dla osób dbający o regularną aktywność,
– licznik kilometrów, który liczy przebyty dystans np. podczas jazdy na rowerze,
– licznik kalorii, idealny dla osób dbających i linię,
– pomiar pulsu,
– monitorowanie snu,
– nawigacja GPS,
– znajdź smartfon (za pomocą sygnału dźwiękowego możemy znaleźć telefon z poziomu zegarka).

Z poziomu nadgarstka możliwe jest oczywiście odbieranie połączeń i sprawdzanie SMS-ów bez sięgania po smartfona. W niektórych modelach wprowadzono również rozwiązania, które pozwalają płacić zbliżeniowo zegarkiem podobnie jak kartą płatniczą.

Zegarek męski smartwatch to idealny prezent dla bliskiej osoby

Myślisz o zakupie wyjątkowego prezentu na urodziny, rocznicę ślubu czy święta? Pomyśl o ofercie inteligentnych zegarków. Tradycyjne zegarki podobnie zresztą jak zegarki sportowe powoli ustępują miejsca smartwachom ze względu na funkcjonalność tych ostatnich. Poza tym wbrew niektórym opiniom w zależności od wybranego modelu zegarka wcale nie musimy wydać na niego fortuny. Podstawowe modele możemy kupić za 500-700 zł. Najdroższe smartwatche męskie to wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

Czym się kierować wybierając inteligentny zegarek?

Przede wszystkim dopasujmy go do własnych potrzeb. W większości przypadków w zupełności wystarczający będzie względnie prosty smartwatch z jego podstawowymi funkcjami. Jeśli natomiast należymy do osób, które aktywnie spędzając czas, warto wybrać model bogaty w funkcje do analizy różnego rodzaju parametrów, jak tętno, spalone kalorie. Pamiętajmy również, że inteligentne zegarki pozwalają na tzw. personalizacje tarczy wyświetlacza. To sprawia, że w ramach jednego modelu możemy zmienić jej wygląd, aby dopasować do własnego gustu.