Na czym polega przeszczepianie włosów? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Przeszczepianie włosów to zabieg należący do dziedziny medycyny estetycznej. Pozwala zniwelować nieestetyczne zmiany powstające z szeregu różnych przyczyn. Problem łysienia jest powszechny u mężczyzn i prowadzi do różnego rodzaju kompleksów. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak przygotować się do zabiegu transplantacji włosów! 

  1. Kto może zdecydować się na przeszczep włosów?
  2. Jak kwalifikuje się pacjentów do przeszczepu włosów?
  3. Jak należy przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?
  4. Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?
  5. Czy rekonwalescencja po przeszczepie włosów jest trudna?
  6. Czy na przeszczep włosów decydują się tylko mężczyźni?
  7. Czy można wykonywać przeszczep u osób przewlekle chorych lub po przejściu ciężkich zabiegów?

Przeszczepianie włosów, nazywane również transplantacją to zabieg estetyczny pozwalający na odzyskanie bujnych włosów, a także pewności siebie. Pozwala nie tylko na uzupełnienie włosów, ale również na ich zagęszczenie. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a rekonwalescencja nie trwa długo.

Kto może zdecydować się na przeszczep włosów?

Na przeszczep włosów mogą zdecydować się panowie cierpiący na łysienie. Zarówno miejscowe, jak i podczas etapu stopniowego przerzedzania się włosów. Tego rodzaju zabieg nie jest jednak pierwszym wyborem, którego powinno się dokonywać. Najpierw należy podjąć próby leczenia farmakologicznego, pielęgnacji, zmiany nawyków oraz odpowiedniej, zbilansowanej diety.

Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów konieczne jest również przejście przez szereg badań i testów. Jeśli wszystkie klasyczne metody zagęszczenia oraz odbudowania włosów zawiodły, można udać się do kliniki specjalizującej się w przeszczepach.

Jak kwalifikuje się pacjentów do przeszczepu włosów?

Przeszczepianie włosów nie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem, co nie oznacza jednak, że każdy pacjent się do niego kwalifikuje. Każda metoda przeszczepu włosów niesie za sobą pewne ryzyko. Chcąc upewnić się, że zostanie się zakwalifikowanym, należy wykonać niezbędne badania oraz upewnić się, że bezpieczniejsze oraz mniej inwazyjne metody zawiodły.

Jak należy przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Skuteczność przeszczepu włosów w dużej mierze zależy od pobranego materiału, metody, którą został wykonany, a także wiedzy oraz doświadczenie lekarza. Przed planowanym zabiegiem warto nie ścinać włosów, a także umyć je dzień wcześniej.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pierwszym krokiem jest precyzyjne pobranie zespołów mieszków włosowych, a następnie umieszczenie ich w miejscu, gdzie występuje łysienie.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem wysokiej jakości, bezpiecznego oraz naturalnie wyglądającego zabiegu przeszczepu włosów, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: transplantacja-wlosow.pl

Czy rekonwalescencja po przeszczepie włosów jest trudna?

Przeszczepianie włosów nie jest bardzo inwazyjne, lecz należy liczyć się z osłabieniem oraz podatnością na infekcje. Przez kilka dnia zaleca się zażywanie leków przeciwbólowych w niewielkich dawkach.

Czy na przeszczep włosów decydują się tylko mężczyźni?

Przeszczep włosów jest zabiegiem zazwyczaj wykonywanym u mężczyzn, lecz jeśli z powodów zdrowotnych kobieta również go potrzebuje, może zostać zakwalifikowana.

Czy można wykonywać przeszczep u osób przewlekle chorych lub po przejściu ciężkich zabiegów?

Zabiegu nie można wykonywać u osób cierpiących na łysienie plackowate, cukrzycę, choroby nowotworowe oraz w przy zaburzeniach krzepliwości krwi.