Na czym polega zabieg Dermapen, kiedy warto go zastosować?

W zabiegu Dermapen stosowane jest specjalne urządzenie, dzięki któremu można skutecznie poprawić wygląd skóry na różnych obszarach ciała. Jego główną funkcjonalnością jest wykłuwanie mikronakłuć, które pobudzają naturalną regenerację. Zabieg Dermapen przeprowadzany jest automatycznie i z wysoką precyzją, dzięki zapewnia efekty lepsze od wielu innych metod. Procedura ta sprawdza się nawet u pacjentów o delikatnej i wrażliwej skórze, co do której występują różne przeciwwskazania.

Zasada działania zabiegu Dermapen

Dermapen to urządzenie medyczne wyposażone w kilkanaście cienkich mikroigieł, wykonanych z wysokiej klasy molibdenu. Głowica jest w stanie wykonać do nawet 20 nakłuć na sekundę, a ich głębokość wnikania w skórę można regulować w zakresie nawet kilku milimetrów. Zabieg ten stymuluje skórę w kilku różnych etapach. Początkowa faza nakłucia prowadzi do powstania mikrouszkodzeń, za sprawą których podnosi się szybkość procesów wytwarzania nowych włókien kolagenowych. W kolejnym etapie powstają nowe proteoglikany i elastyna, dzięki czemu poprawia się gęstość oraz ujędrnienie skóry. Dermapen pozwala na jednoczesne wprowadzanie do głębszych warstw substancji odżywczych, co zapewnia dodatkowe nawilżenie. Zaletą tego zabiegu jest jego duża wszechstronność, ponieważ można go stosować na różnych obszarach skóry twarzy, głowy czy ciała.

Zastosowanie zabiegu Dermapen

Dermapen bardzo dobrze nadaje się do usuwania rozstępów, spowodowanych np. ciążą, nagłymi wahaniami wagi czy utratą jędrności skóry. Zabieg ten usprawnia produkcję kolagenu, a dodatkowo poprawia krążenie i wspomaga regenerację dzięki mikronakłuciom. Przeprowadzenie tej procedury zalecane jest również w przypadku zmian trądzikowych, które można zwalczać miejscowo lub od wewnątrz skóry. Wprowadzając do tkanki skórnej niezbędne substancje aktywne, da się efektywnie oczyścić i wzmocnić cerę. Dermapen sprawdza się również do usuwania zmarszczek i odmładzania skóry. Mikronakłucia uelastyczniają skórę i przywracają jej napięcie, redukując powstałe bruzdy oraz zapobiegając powstawaniu nowych. Zabieg ten znajduje zastosowanie także w leczeniu łysienia. Poprzez odpowiednie odżywienie skóry, podaż substancji aktywnych wzmacnia cebulki i mieszki włosowe oraz stymuluje porost nowych włosów.

Przebieg zabiegu Dermapen

Zabieg ten nie powinien być przeprowadzany na świeżo opalonej skórze, a także w przypadku występowania niezagojonych ran. Procedura z wykorzystaniem urządzenia Dermapen poprzedzona jest nałożeniem na oczyszczoną skórę specjalnej maści znieczulającej, a także preparatu dobieranego do rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Głowica z igłami przesuwana jest po wybranym obszarze, a wprowadzane substancje odżywcze wnikają w głąb skóry i stymulują proces odnowy biologicznej. Zabieg Dermapen w Warszawie oferuje klinika Anlaya, gdzie cena procedury jest wyjątkowo przystępna. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie najnowszego modelu w wersji Dermapen 4.0, który pozwala na przeprowadzenie całkowicie bezbolesnej procedury. Jedynym efektem ubocznym jest uczucie lekkiego pieczenia skóry, jednak w ciągu kilku dni naskórek złuszcza się i goi.

Efekty zabiegu Dermapen

Zabiegi kosmetologiczne i dermatologiczne z wykorzystaniem urządzenia Dermapen dają bardzo dobre efekty, które zaobserwować można już w ciągu kilku dni po zakończeniu procedury. Skóra poddana mikronakłuciom jest lepiej ujędrniona, a zmarszczki, przebarwienia, blizny czy rozstępy znacząco zredukowane. Jeżeli zabieg przeprowadzany był na skórze głowy, zmniejsza się liczba wypadających włosów oraz dochodzi do poprawy kondycji cebulek. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że skóra poddana procedurze Dermapen lepiej wchłania kosmetyki do pielęgnacji. Po samym zakończeniu zabiegu należy pamiętać, aby systematycznie nawilżać obszar poddany mikronakłuwaniu odpowiednimi preparatami. Środki te skutecznie redukują obrzęk, a także przyspieszają proces regeneracji. Skóry po zabiegu Dermapen nie należy też wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.