Najlepszy stół do masażu. Jak wybrać stół do masażu?

Otwierasz nowy gabinet lub po prostu remontujesz dotychczasowe miejsce pracy? Stół do masażu to bardzo istotny element wyposażenia, który jednak musi być idealnie dopasowany do Ciebie, a przede wszystkim do oferowanych umiejętności. Dlatego tak ważne będzie dokładne przemyślenie zakupowych potrzeb. Na jakie aspekty zwrócić jednak szczególną uwagę? Poznaj opinie ekspertów!

Łóżko do masażu dla profesjonalnego masażysty – dlaczego zawsze warto wybierać modele regulowane?

W przypadku osób, które oferują usługi masażu, bardzo ważne jest to, aby zadbały nie tylko o ciała swoich Klientów, ale też o własny kręgosłup. Długie godziny na stojąco, wysiłek włożony w pracę, częste schylanie się – to wszystko może prowadzić do poważnych schorzeń. Zadbaj więc o to, aby wybrać stół do masażu z regulowaną wysokością, dzięki któremu będziesz mógł lub mogła utrzymać jak najbardziej naturalną postawę. Kolejną kwestią jest to, czy zamierzasz pracować stacjonarnie, czy też będziesz oferować dojazd do zamawiających usługę. Jeśli masaże w Twoim własnym gabinecie w pełni Cię satysfakcjonują, składany stół do masażu nie będzie Ci potrzebny. Jeśli natomiast skłaniasz się ku tej drugiej opcji, najważniejszą specyfikacją będzie dla Ciebie waga produktu. Im szersze łóżko do masażu, tym będzie ono cięższe – pamiętaj także o dodatkowych elementach, takich jak podłokietniki, zagłówek, etc. Fizjoterapeuci często pracują również podczas wydarzeń sportowych, na stadionach oraz w różnego rodzaju klubach, zrzeszających sportowców. Warto wziąć to pod uwagę, nie tylko w kwestii wagi, ale też szerokości. Stół do masażu mu być bowiem łatwy w transporcie.

Łóżko do masażu z ramą drewnianą czy aluminiową? Zanim wybierzesz, przemyśl wystrój gabinetu!

Drewniane łóżko do masażu kojarzy Ci się ze SPA i odpoczynkiem, natomiast te z aluminiowym rusztowaniem z rehabilitacją? No cóż, nie są to wcale błędne wnioski, bowiem rzeczywiście, taki wybór jest uwarunkowany tym, co sami zwykle widzimy. Oczywiście nie warto kierować się takimi skojarzeniami. Jeśli będziesz pracować z pacjentami i klientami, którzy otrzymali skierowanie na rehabilitację, kto powiedział, że nie możesz stworzyć przytulnego wnętrza, w którym drewniany stół do masażu będzie stanowił centralny punkt pokoju? A może chciałbyś podkreślić profesjonalne i mocno medyczne podejście zarówno do masażu, jak i innych oferowanych w Twoim gabinecie zabiegów? Wtedy aluminium na pewno będzie prezentować się świetnie. Jednym z polecanych producentów tego typu wyposażenia jest polska marka JUVENTAS, działająca na rynku od 2006 roku. Ich drewniane oraz aluminiowe stoły do masażu można podziwiać w wielu sanatoriach, a także SPA – nic więc dziwnego, że firma uzyskała tytuł wiodącego producenta w branży rehabilitacyjnej. Składany stół do masażu oraz różne jego modele można obejrzeć pod adresem: https://www.juventas.pl/skladane-stoly-do-masazu/. Co istotne, JUVENTAS oferuje swoim Klientom możliwość negocjacji cen – wystarczy skontaktować się z przedstawicielem marki!