Największy jadowity wąż- kobra królewska

Na świecie istnieje bardzo dużo gatunków jadowitych węży. Można je dzielić pod wieloma kątami, jako te najbardziej jadowite, największe, a nawet najpiękniejsze. Jadowite węże cieszą się bardzo dużą popularnością i przyciągają ogromną ilość ludzi zachwycających się ich potęgą, a także siłą którą mają dzięki wytwarzaniu ogromnej ilości trującej wydzieliny.

Największy jadowity wąż na świecie to kobra królewska. Waż ten osiąga do 5, 7 metra długości i waży do 9 kilogramów. Kobry to węże, które od bardzo dawna fascynują człowieka, ze względu na swój wygląd, wielkość oraz niebezpieczeństwo jakie za sobą niosą. W przypadku ukąszenia człowieka jedynym ratunkiem jest szybkie podanie surowicy. Co ciekawe, niektóre gatunki kobry w czasie ataku nie używają zębów do bezpośredniej iniekcji jadu.

Kobry najlepiej czują się na terenach mokrych, w pobliżu wody, w zaniedbanych ogrodach, a także często zdarza się, iż występują w bezpośrednim sąsiedztwie ludzi. Cechą charakterystyczną kobry jest specyficzny kaptur znajdujący się na szyi, który w chwili zagrożenia czyni węża pozornie większym i groźniejszy w stosunku do przeciwnika.