Odzież dla pediatrów i lekarzy dziecięcych

Wykonując zawód lekarza dziecięcego i wybierając odzież medyczną do pracy w szpitalu czy przychodni, należy zastanowić się nad tym, jaki uniform będzie idealny. Bez wątpienia tego typu odzież musi być wygodna i komfortowa, nie może więc krępować ruchów osoby ją noszącej. Oczywiście służbowy uniform musi także spełniać wymogi bezpieczeństwa, dlatego medyczna garderoba powinna być uszyta z materiałów, które można często prać i dezynfekować. Należy jednak podkreślić, że w przypadku pediatrów, pracownicze uniformy nie mogą być wyłącznie funkcjonalne, powinny być również ładne i przyciągające wzrok najmłodszych pacjentów, budząc w nich pozytywny stosunek do medyków. Dla lekarzy dziecięcych idealnym rozwiązaniem są więc m.in. bluzy medyczne we wzroki, którymi zajmiemy się w niniejszym artykule.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego wizualna strona odzieży w przypadku lekarzy dziecięcych jest tak ważna?
  • Jaką odzież medyczną powinni wybierać pediatrzy?

Kolorowe i wzorzyste bluzy medyczne dla lekarzy

Nie ulega wątpliwości, że ani przychodnie, ani szpitale nie wzbudzają w dzieciach pozytywnych emocji, gdyż zazwyczaj tego typu miejsca wiążą się z badaniami, zabiegami, a niejednokrotnie z bólem. Co więcej, również dominująca w placówkach medycznych biel wywołuje u małych pacjentów negatywne odczucia, bowiem kojarzy się im z surowością, powagą i oficjalną atmosferą. Znaczny odsetek dzieci, zwłaszcza tych często przebywających w szpitalach, doświadcza ponadto tzw. „syndromu białego fartucha”, czyli zespołu zachowań na tle nerwowym (ataki paniki, lęku, niepokoju) na sam widok lub myśl o lekarzu ubranym od stóp do głów na biało. Z tego względu odzież medyczna pediatrów nie powinna być biała, ale kolorowa! Różnorodne odcienie różu, zieleni, granatu czy brązu to wybór idealny. Równie mile widziane są także fartuchy, t-shirty czy bluzy medyczne we wzorki przedstawiające zwierzątka czy znane bajkowe postacie!

Miłe kolory oraz ciekawe wzory zainteresują małego pacjenta

Bluzy medyczne we wzorki z całą pewnością odwracają uwagę dzieci od całej stresującej, szpitalnej atmosfery. Ciekawe printy, które zdobią lekarskie czy pielęgniarskie uniformy przyciągają spojrzenia małych pacjentów, pomagając niejednokrotnie przeprowadzić badania, bowiem liczenie aut na lekarskiej koszulce czy wymyślanie imion dla piesków na fartuchu to aktywność, która nie tylko sprawia dzieciom wiele radości, ale także pochłania ich uwagę, dzięki czemu personel zyskuje odrobinę czasu na wykonanie niezbędnych medycznych czynności. Takie wspólne „zabawy” kadry medycznej z dziećmi, w połączeniu z uśmiechem, empatią i cierpliwością lekarzy oraz pielęgniarek to klucz do zdobycia zaufania i sympatii małych pacjentów, a co za tym idzie sprawniejszego przebiegu badań, a nawet leczenia. Warto zdawać sobie sprawę, że tak drobna rzecz jak kolorowy, wzorzysty służbowy strój lekarza czy pielęgniarki jest w stanie pomóc dzieciom przełamać lęk przed wizytą w przychodni bądź szpitalu, umilając ich pobyt w tychże miejscach.

Dziecięce wzory na uniformie medycznym – sprawdź naszą ofertę!

Pediatrzy, pielęgniarki, ale także inne osoby pracujące w służbie zdrowia z dziećmi i pragnące uprzyjemnić swoim małym pacjentom pobyt w placówkach medycznych, bez problemu odnajdą w naszej ofercie dedykowaną, kolorową odzież w różnorodnym wzornictwie. Galaktyki dla fanów kosmosu, pieski, kotki czy jednorożce dla miłośników zwierzaków, piłki dla zwolenników football’u, a może samoloty i samochody dla sympatyków motoryzacji? Różnorodność dostępnych  printów jest tak duża, że każdy pediatra znajdzie „coś dla siebie”! Oczywiście w naszym sklepie dostępne są kolorowe bluzy we wzorki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, które poza estetyką nie różnią się niczym od standardowych projektów. Uszyte są z wysokogatunkowej bawełny, dzięki czemu dobrze przepuszczają wilgoć i są przewiewne, nie mechacą się oraz nadają się do wielokrotnego prania w wysokich temperaturach, nie tracąc przy tym swoich walorów estetycznych. Co więcej  bluzy we wzorki są łatwe w prasowaniu i nie mną się, przez co nawet po długim dniu pracy wyglądają schludnie i profesjonalnie, a ubrani w nie lekarze bądź pielęgniarki mogą rozweselać smutną i szarą codzienność swoich małych pacjentów. Podpowiadamy także, że tego typu bluzy medyczne świetnie pasują do jednobarwnych spodni, które oczywiście można również zakupić w naszym sklepie. Warto zaznaczyć także, że do każdego modelu bluzy we wzorki oferujemy czepek o identycznym princie, dzięki czemu z łatwością można stworzyć spójny, estetyczny i unikalny służbowy outfit, który spodoba się niejednemu małemu, dzielnemu pacjentowi!