Pielęgnacja i odprężenie

W codziennym pędzie czasami trudno jest znaleźć choć chwilę dla siebie, jednak pozostaje to dość ważne, by dbać o siebie każdego dnia. Zmęczenie, stres oraz dieta odbijają się na organizmie, ale również na skórze, dlatego ważne jest, by regularnie o nią dbać, tak na przykład robią to Koreanki, które zachwycają świat swoim wyglądem.

 	Koreańskie maski w płachcie

Dziesięć kroków pielęgnacji

Moda na koreańską pielęgnację oraz kosmetyki koreańskie zaczęły zdobywać popularność w ostatnich latach, kiedy świat dał się porwać hallyu, czyli tak zwanej koreańskiej fali. Pozwoliło to podpatrzeć, jak wygląda codzienna pielęgnacja kobiet z Dalekiego Wschodu, a produkty pochodzące z tego kraju zaczęły pojawiać się również w Polsce.

Tym, co je wyróżnia, to skład – koreańskie kosmetyki są produktami w wysokim stopniu naturalnymi, a przy tym działającymi efektywnie na skórę kobiet – oraz rytuał, jakiemu poddają się mieszkanki tego kraju. Koreańska pielęgnacja to tak zwane dziesięć kroków, czyli dziesięć krótkich czynności, jakie się wykonuje, wykorzystując przy tym kolejne kosmetyki. Nie zaniedbuje się go, ponieważ to on pozwala zachowywać świeży i zdrowy wygląd. Nawet jeżeli czasu okazuje się być niewiele, każdego dnia dokonuje się trzech podstawowych kroków: oczyszczania, tonizowania, nawilżania.

Aromaterapeutyczna maska w płachcie

Wsparcie dla skóry twarzy

Poza kosmetykami takimi jak ampułki, serum, kremy na rynku pojawiły się także inne produkty pochodzące z państwa kimchi. Koreańskie maseczki w płachcie to przenikające w głąb skóry esencje roślinne skoncentrowane na materiale. W największym stopniu pomagają skórze zmęczonej, szarej oraz zanieczyszczonej. Używanie ich stanowi jeden z dziesięciu kroków, więc stosowane są codziennie.

Każda maseczka w płachcie nadaje się do jednorazowego użytku. By zawarte na niej składniki mogły działać, należy wcześniej dokonać demakijażu, sięgnąć po peeling, choć nie jest to konieczne, użyć tonika – tej czynności pominąć nie można – po czym na tak przygotowaną skórę nałożyć maseczkę w płachcie https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/typ-produktu/koreanskie-maseczki-w-plachcie/. Wystarczy stosować ją jeden, dwa razy w tygodniu, by zauważyć poprawę kondycji skóry twarzy.

Maska w płachcie Beaudiani

Sposób na odprężenie

Poza dbaniem o skórę i wygląd zewnętrzny równie istotne jest odprężenie się po ciężkim dniu, wyciszenie. Dobrą metodą, by uzyskać ten efekt, jest aromaterapia – forma medycyny alternatywnej wykorzystująca olejki eteryczne. By korzystać z niej w domowym zaciszu, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego do tego sprzętu: kominka do aromaterapii oraz olejku do aromaterapii.

Na rynku dostępnych jest wiele olejków, które można dobrać pod siebie nie tylko pod względem zapachu, ale tego, co chce się osiągnąć podczas tego zabiegu. By był on poprawnie przeprowadzony, olejek należy przed umieszczeniem w kominku wymieszać z wodą w proporcji 4 krople na 150 mililitrów wody, a sesja powinna trwać około godziny, by móc się odprężyć i pozwolić olejkowi pracować.