Probiotyk dla dziecka – co warto o nim wiedzieć?

Probiotyki dla dzieci warto stosować np. po antybiotykoterapii, gdyż pomagają uzupełnić wyjałowioną florę bakteryjną jelit.

Antybiotyki niszczą nie tylko drobnoustroje odpowiedzialne za infekcje bakteryjne u dzieci, ale również pożyteczne dla organizmu bakterie probiotyczne. Osłabione jelita potrzebują wsparcia z zewnątrz, a takim wsparciem jest właśnie probiotyk dla dziecka.

„Dobre bakterie”, czyli probiotyki dla dzieci

Stan wiedzy dotyczący medycyny i ludzkiego organizmu zmienia się przez lata. Pół wieku temu o bakteriach wspominano jedynie w negatywnej konotacji – np. w połączeniu z infekcjami. Obecnie natomiast zdajemy sobie sprawę, że nasz organizm zamieszkują także „dobre” bakterie, które pełnią istotną funkcję przy wielu procesach. Świetnym przykładem mikroflory tego typu są probiotyki, czyli bakterie probiotyczne znajdujące się w jelitach.

W życiu płodowym dziecka jako taka mikroflora probiotyczna właściwie nie występuje – wynika to bowiem m.in. ze sposobu odżywiania. Jednak już w kilka godzin po porodzie liczba probiotyków w jelitach szybko rośnie, dzięki czemu możliwe stają się procesy trawienne. Dlatego tak ważną rolę odgrywają probiotyki – wspomagają one pracę jelit oraz trawienie, a do tego mogą stymulować pracę układu odpornościowego.

Probiotyk dla dzieci Multilac Baby

Przykładem probiotyku dla dzieci, który można stosować przy okazji antybiotykoterapii, jest suplement diety Multilac Baby w kroplach, w którym zastosowana jest technologia mikroenkapsulacji.

Ciekawostką jest, że to nie tyle probiotyk, ile synbiotyk, czyli połączenie probiotyku z prebiotykiem. Multilac Baby został zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych, dlatego ma przebadany skład – zawiera szczep LGG, możesz go bez trudu podawać nawet niemowlętom. Stosowanie jest bardzo proste – Multilac krople wystarczy przyjmować raz na dobę samodzielnie lub w połączeniu z innym płynem.

Ponadto Multilac Baby mogą stosować nawet dzieci alergiczne, krople nie zawierają konserwantów, laktozy ani kazeiny Po otwarciu opakowania nie musisz przechowywać go w lodówce – dzięki temu Multilac dla dzieci zawsze będzie w zasięgu ręki, a w razie potrzeby zabierzesz go nawet w podróż lub na wakacje. W końcu nigdy nie wiesz, kiedy Twojej pociesze mogą dokuczać problemy jelitowe.

Multilac krople może wspomóc odbudowę mikroflory jelitowej np. podczas kuracji antybiotykiem lub w innych sytuacjach, gdy dochodzi do zaburzenia bytowania „dobrych” bakterii w układzie trawiennym. Sprawdź Multilac Baby krople!