Problem z nietrzymaniem moczu? Potrzebujesz wkładów anatomicznych lub chłonnej bielizny

Popuszczanie moczu to dość powszechny, choć ukrywany ze względu na intymną naturę, problem. Światowa Organizacja Zdrowia nietrzymanie moczu (NTM) uznaje obecnie za chorobę cywilizacyjną. Szacuje się, że w Europie boryka się z nią nawet 10% z nas, a w Polsce z inkontynencją zmaga się 2,5-3 miliony ludzi. Nie wszyscy wiedzą, jak sobie pomóc. Poza urofizjoterapią, warto zadbać także o ułatwienie sobie codziennego funkcjonowania dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów chłonnych. NTM nie musi nas zamykać w domu i odcinać od życia społecznego. W co najlepiej się zaopatrzyć?

Majtki chłonne lub wkłady anatomiczne przydają się zarówno w przypadku nietrzymania moczu u mężczyzn, jak i na przykład wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Bywają niezbędne po zabiegach urologicznych, w ciąży i przy nietrzymaniu moczu po porodzie, w okresie menopauzy, podczas nawracających infekcji dróg moczowych, chorób prostaty i w wielu innych sytuacjach, w których dochodzi do popuszczania moczu. Korzystają z nich osoby starsze i młode, niezależnie od płci. Tego typu produkty chłonne dla dorosłych nie są pieluchami (przeznaczonymi zwykle dla ciężko chorych pacjentów leżących, z bardzo zaawansowanym stadium NTM), których noszenia wiele osób nie potrafiłoby zaakceptować. To wygodne, dyskretne, nowoczesne rozwiązania poprawiające higienę i samopoczucie oraz dodające pewności siebie, której tak bardzo brakuje zwykle ludziom mającym problem z nietrzymaniem moczu (nawet w stopniu zaledwie lekkim).

Chłonne wkłady anatomiczne – dla aktywnych pań i panów z NTM

Chłonne wkłady anatomiczne to propozycja dla osób aktywnych, z lekkim lub średnim nietrzymaniem moczu. Dostępne są w wersji dla kobiet i dla mężczyzn, dzięki czemu doskonale dopasowują się do anatomicznych kształtów użytkownika, zapewniając mu większy komfort i lepszą ochronę. Noszenie wkładów zabezpiecza skórę przed podrażnieniami powodowanymi przez popuszczany mocz. Materiał, z którego są wykonane, przepuszcza powietrze i nie wywołuje reakcji alergicznych. Wkładka wchłania mocz, utrzymując okolice intymne w suchości, i neutralizuje jego nieprzyjemny zapach. Produkt dobrze się układa i wygodnie nosi. Jego konstrukcja zapewnia swobodę ruchów i skuteczną ochronę przed przeciekaniem oraz sprawia, że wkład jest w zasadzie niewidoczny pod ubraniem.

Anatomiczne wkłady chłonne dla mężczyzn i dla kobiet z NTM

Damskie wkłady anatomiczne

Wkłady chłonne dla kobiet polecane są przede wszystkim przy kropelkowym – lekkim i średnim nietrzymaniu moczu pojawiającym się między innymi po ciąży i porodzie, przy menopauzie, w wyniku zabiegów ginekologicznych oraz w przypadku częstych infekcji dróg moczowych. Produkty tego typu są wyjątkowo „troskliwe” dla delikatnej, kobiecej skóry. Wkładki są miękkie, „oddychające”, wzbogacone o łagodzący dodatek (w tym przypadku aloes). Doskonale dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu nie tylko wyglądają dyskretnie, ale także zapewniają użytkowniczkom swobodę poruszania się i pewność zabezpieczenia przed przeciekaniem. Stosując anatomiczne wkłady chłonne, nie trzeba obawiać się wilgoci, bakterii czy nieprzyjemnego zapachu. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu przestaje tak bardzo zaburzać normalne, codzienne funkcjonowanie.

Męskie wkłady anatomiczne

Wkłady chłonne dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu potrzebne są między innymi w przypadku panów z chorobami prostaty, osób po operacjach urologicznych, z różnego rodzaju dysfunkcjami w obrębie dróg moczowych. Poleca się je zarówno przy lekkim czy średnim, jak i ciężkim stopniu NTM. To przede wszystkim komfort i pełna dyskrecja, które doceniają mężczyźni prowadzący aktywny tryb życia. Idealne dopasowanie produktu do anatomii męskiego ciała i unikalne zabezpieczenie w postaci specjalnej kieszonki dają użytkownikowi poczucie swobody i bezpieczeństwa. Specjalna konstrukcja wkładu sprawia, że nic nie przecieka, jego ultrachłonna warstwa utrzymuje wilgoć z dala od skóry okolic intymnych, a superabsorbent pochłaniający mocz neutralizuje jednocześnie jego nieprzyjemny zapach. Produkt jest miękki i przewiewny, chroni przed podrażnieniami, nie uczula.

Majtki chłonne damskie i męskie na nietrzymanie moczu

Innym wygodnym rozwiązaniem dla osób z NTM może być chłonna bielizna (polecana zarówno pacjentom mobilnym, jak i leżącym, przy średnim i cięższych stopniach nietrzymania moczu). Majtki chłonne działają podobnie jak wkłady anatomiczne (pochłaniają i wiążą mocz, trzymając go z daleka od skóry i neutralizując jego zapach) ale mają inną formę. Produkt ma postać majtek, co pozwala użytkownikowi na wygodne korzystanie z toalety, a dodatkowo wyposażony jest w specjalny wskaźnik wilgotności, który „podpowiada”, kiedy należy zmienić bieliznę. Chłonne majtki dostępne są oczywiście w wariantach o różnym poziomie chłonności oraz – jak każda bielizna – w różnych rozmiarach, a także w wersji damskiej i męskiej.

Majtki chłonne męskie i damskie dla osób z NTM

Majtki chłonne damskie

Majtki na nietrzymanie moczu (damskie) są pozytywnie oceniane przez panie, które doceniają wygodę noszenia, miękkość i elastyczność produktu, a także perfekcyjne dopasowanie. Bielizna jest pewna i dyskretna. Utrzymuje zdrową skórę i wysoki poziom higieny – mimo nasilonego niekiedy NTM. Majtki wykonane są z „oddychającego” materiału, a górna ich cześć nasączona jest łagodzącym wyciągiem a aloesu. Z bielizny chłonnej korzysta się komfortowo. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie przypominała zwyczajną bieliznę – dlatego na produktach tego typu pojawiają się nawet ozdobniki na przykład w postaci kolorowych aplikacji.

Majtki chłonne męskie

Majtki na nietrzymanie moczu u mężczyzn również zachowują funkcjonalność zwykłej bielizny, co znacznie ułatwia także mentalne radzenie sobie z problemem. Dzięki takiemu produktowi można nie myśleć non-stop o swojej dolegliwości i poczuć się na co dzień o wiele bardziej komfortowo. Dyskretny styl i krój odpowiadają zazwyczaj potrzebom panów. Odpowiednia konstrukcja warstwy chłonnej zapewnia skórze w okolicach intymnych przyjazne środowisko (suchość i optymalne pH), a system zapobiegający przeciekaniu gwarantuje użytkownikowi wysoki poziom ochrony i poczucie bezpieczeństwa mimo tak niekomfortowej dolegliwości, jaką jest NTM.

***

Pamiętaj, nietrzymanie moczu nie zdarza się tylko Tobie. To częsty objaw i problem dotykający ludzi w różnym wieku i różnej płci. Udaj się do specjalisty. W wielu przypadkach można temu zaradzić – wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć nieprzyjemne symptomy. Do tego czasu warto ułatwić sobie życie, używając dobrych produktów chłonnych. Dowiedz się więcej o problemie nietrzymania moczu.