Proteza – by móc odzyskać swój uśmiech

Problemy dotyczące częściowego lub całkowitego braku uzębienia, mogą dotknąć osoby w każdym wieku – czy to w wyniku urazu, czy problemów zdrowotnych. Nie oznacza to, że takie osoby skazane są na życie z bezzębiem. Z pomocą przychodzą protezy ruchome.

Proteza ruchoma w walce z bezzębiem

Niektóre protezy posiadają możliwość zamocowania ich na pozostałych w jamie ustnej zębach. Niestety całkowite bezzębie eliminuje możliwość wykorzystania ich. Jest jednak rozwiązanie, jakim jest proteza ruchoma, powszechnie nazywana “sztuczną szczęką”.

Ten rodzaj protezy pozwala na zastąpienie wszystkich zębów, pozwalając na powrót do pełnej sprawności oraz odzyskania estetycznego wyglądu jamy ustnej.

Proteza ruchoma tworzona jest w oparciu o odcisk, jaki wykonuje się u pacjenta. To sprawia, że jest ona idealnie dopasowana do kształtu podniebienia i układu dziąseł górnych i dolnych. Żywica barwiona jest na czerwono, by jak najwierniej oddawała kolor dziąseł. Z racji braku możliwości zakotwiczenia protezy o inne zęby, jest ona przyklejana na specjalny klej.

Wygoda użytkowania takiej protezy wiąże się z łatwością zachowania jej higieny. Sztuczna szczęka może być wyjmowana dowolną ilość razy na dobę, więc umycie jej nie stanowi problemu.

Ten rodzaj protez często wybierany jest przez osoby starsze, ze względu na całkowity brak uzębienia. Osoby posiadające częściowe, mogą skorzystać np. z protez szkieletowych.

Gdzie wykonać protezę ruchomą w Łodzi?

Proteza to niemały wydatek – dlatego warto zadbać by była trwała i mogła służyć jak najdłużej. W związku z tym warto zdecydować się na skorzystanie z usług placówek, które słyną z wysokiej jakości oferowanych usług. Jeżeli jednak nigdy nie mieliśmy konieczności, warto skorzystać z pomocy wyszukiwarek, które pomogą nam w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Wystarczy wpisać np. “proteza ruchoma łódź”, by otrzymać wyniki o placówkach, które oferują usługę wykonania takiego rodzaju protezy

Dobrze jest kierować się opiniami, które można znaleźć w internecie oraz na podstawie własnoręcznie zebranych informacji. Warto dopytać o materiał z jakiego wykonywana jest proteza oraz zęby, jaki jest całkowity koszt oraz czas realizacji, a także jak trwała jest dana proteza.