Recepty przez internet – co warto wiedzieć

Jak otrzymać receptę online?

Każdy z nas wielokrotnie miał w życiu podobną sytuację: nagle kończy nam się recepta na stale przyjmowany lek, a nasz lekarz akurat nie przyjmuje. Lub inaczej – wyjeżdżamy na wakacje i pilnie potrzebujemy nowej recepty. Zdarzeń losowych jest bardzo dużo, wielokrotnie chcielibyśmy zaoszczędzić pieniądze, gdyż wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne, a wydawanie setek złotych tylko po to, aby otrzymać receptę na niezbędny lek często nie wchodzi w grę z powodu ograniczonych funduszy. Kolejki do lekarzy w ramach NFZ nie zachęcają do korzystania z tej formy opieki medycznej. Jak więc możemy w szybki i niedrogi sposób otrzymać receptę na zażywany stale lek? Z pomocą przychodzi nam portal telemedi.com dzięki któremu w bezproblemowy sposób uzyskamy pomoc. Recepta online zostanie nam wystawiona przez lekarza specjalistę po przeprowadzonej teleporadzie lub wizycie zdalnej. Czy może istnieć łatwiejszy sposób na rozwiązanie naszych problemów z uzyskaniem recepty online na stale przyjmowane leki?

Co potrzeba by lekarz mógł wystawić receptę online?

Wizyta za pośrednictwem internetu nie różni się wbrew pozorom od tej osobistej w naszej przychodni. Lekarz w podobny sposób zbiera od nas wywiad, dowiaduje się o objawach, z jakimi się borykamy, pyta o stale przyjmowane leki. Wszystko niezwykle skrupulatnie, aby w jak najlepszy sposób dobrać właściwą terapię i aby mogła zostać wystawiona recepta online. Pamiętajmy, by każdorazowo poinformować lekarza o wszystkich stale przyjmowanych lekach, gdyż mogą one wchodzić ze sobą w interakcje, nieraz zagrażające naszemu zdrowiu! Recepta online zostanie nam wystawiona w sposób elektroniczny, co oznacza, iż będzie dostępna online po zalogowaniu się do naszego internetowego konta pacjenta. Aby móc ją zrealizować w każdej z dostępnych na terenie kraju aptek, wystarczy że podamy nasz pesel oraz kod dostępu do recepty, który otrzymamy po wizycie. Recepta online upoważnia nas do zakupu leków z refundacją i jest honorowana we wszystkich placówkach w Polsce jak również w niektórych krajach europejskich (tzw. recepta transgraniczna). Posiada wszystkie niezbędne dane – zarówno pacjenta jak i lekarza, który ją wystawił.

Cena recepty online?

Recepta wystawiona online to szybki i przede wszystkim niedrogi sposób na uzyskanie niezbędnej pomocy! Ceny oferowane przez portal telemedi.com są przystępne. Wystawienie potrzebnej nam recepty dzięki możliwości odbycia wizyty lekarskiej w ramach NFZ jest całkowicie bezpłatne! Wszystkie inne wizyty u specjalistów, dzięki którym będzie nam mogła zostać wystawiona e-recepta, kosztują zaledwie 59 zł, co w porównaniu z konsultacjami u lekarzy przyjmujących stacjonarnie jest świetnym rozwiązaniem.