rehabilitacja-domowa-warszawa

Rehabilitacja domowa Warszawa o co w tym chodzi?

Fizjoterapeuta z dojazdem do domu to osoba przywracająca sprawność nawet wśród najtrudniejszych przypadków klinicznych dając nadzieję na poprawę w funkcjonowaniu pacjenta.

Rehabilitacja domowa, jak z niej skorzystać?

Rehabilitacja domowa Warszawa jest sposobem na szybki, ale i bezpieczny powrót do zdrowia po zabiegach i operacjach. Stanowi również rozwiązanie dla pacjentów cierpiących z powodu przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, bioder, barków i kolan.

Wystarczy, że zadzwonisz, nie potrzebujesz skierowania ani wizyty u lekarza. Podczas rozmowy określ lokalizację dojazdu i problem, z jakim się, na co dzień zmagasz, a odpowiedni fizjoterapeuta z dojazdem do domu odwiedzi Cię tego samego, lub następnego dnia.

Pamiętaj, że rehabilitacja domowa jest pewnym sposobem leczenia, który przeznaczony jest dla wszystkich tych osób, które cenią sobie jednocześnie profesjonalizm, ale i wygodę. Wśród amatorów rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta są osoby uprawiające zawodowo sport, ale i takie osoby, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do przychodni, w której ma odbyć się rehabilitacja.

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści i jest często praktykowane. Najistotniejsze jest, aby pacjent szybko i sprawnie stanął na nogi, zależny nam przed wszystkim na powrocie do pełnej sprawności.

Rehabilitant z dojazdem to skuteczność podyktowana potrzebą pacjentów

Osoby, które potrzebują szybkiej i efektywnej rehabilitacji z powodu wypadku lub urazu i nie są obecnie w stanie prawidłowo funkcjonować, to najczęściej pacjenci odwiedzani w domu przez rehabilitanta z dojazdem do domu.

Wybór profesjonalnego i doświadczonego specjalisty, który sprawi, że po kilku tygodniach znów będziemy w pełni sił to kluczowy element prawidłowo przebiegającej rekonwalescencji.

Rehabilitacja z dojazdem jest ofertą dla pacjentów, którzy mieszkają w stolicy Polski i pilnie potrzebują profesjonalnego wsparcia fizjoterapeuty. Brak czasu na podporządkowywanie się sztywnym grafikom przychodni wielu aktywnym zawodowo pacjentom uniemożliwia korzystanie regularnie z usług fizjoterapeuty, tu naprzeciw oczekiwaniom elastyczności i wygody wychodzi rehabilitacja domowa.

Do kogo skierowana jest rehabilitacja w warunkach domowych?

Wśród klientów najczęściej wybierających usługi rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta były kiedyś osoby starsze po ciężkich zabiegach i operacjach, które nie mogły we wczesnym okresie poszpitalnym dotrzeć do przychodni na zabiegi rehabilitacyjne.

Dziś usługi mobilne rehabilitacji nabrały nowego znaczenia. W świecie, w którym każda minuta jest cenna również osoby młode aktywne zawodowo lub na przykład młode mamy, dla których rozstanie z dzieckiem jest nie możliwe, wtedy może pomóc fizjoterapeuta z dojazdem do domu pacjenta.

fizjoterapeuta-z-dojazdem-do-domu-pacjenta

Nie dziwi również fakt, że tego typu oferty przeciągają atrakcyjnością cen, komfortem oraz profesjonalizmem.

Rehabilitacja w domu w Warszawie, czyli jak wygląda wizyta fizjoterapeuty?

Podczas wizyty fizjoterapeuty z dojazdem do domu możesz spodziewać się, że warto zarezerwować nawet ponad godzinę zegarową. Wizyta rozpocznie się od dokładnego zebrania wywiadu medycznego o aktualnych, ale i również wcześniej przebytych chorobach i operacjach. Pozwoli to fizjoterapeucie na dokładną ocenę sytuacji pacjenta oraz nakieruje kolejny etap, czyli badanie pacjenta na odpowiednie tory.

Podczas badania funkcjonalnego pacjenta fizjoterapeuta stosuje odpowiedni protokół badania oraz wystandaryzowane testy kliniczne, które pozwolą potwierdzić lub za negować przypuszczalne rozpoznanie lecznicze u pacjenta. Również przy okazji pierwszej wizyty rehabilitant ustala dalszy plan działania, który jest indywidualny oraz dopasowany do konkretnej osoby.

W dalszej kolejności określa się rodzaj ćwiczeń oraz właściwych zabiegów najodpowiedniejszych w danym przypadku. Ważna jest również częstotliwość spotkań, bo rehabilitacja często jest procesem leczenia, który musi trwać, a jej przedwczesne przerwanie uniemożliwia osiągniecie zamierzonych celów i powoduje utrzymanie się dolegliwości pacjenta długoterminowo.

Rehabilitacja domowa na terenie Warszawy, co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że rehabilitacja, która odbywa się w domowych warunkach niekoniecznie musi odbiegać od tej, która ma miejsce w przychodni. Profesjonalny rehabilitant dysponuje niezbędnym sprzętem, dzięki któremu rehabilitacja przede wszystkim skuteczna.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu na terenie Warszawy i okolic:
www.aktywnaklinika.pl
tel: 660 350 359
info@aktywnaklinika.pl